SAĞLIK
Giriş Tarihi : 23-12-2019 15:12

Hastanede 24 Saat Kadın Doğum Uzmanı Var

Erdemli Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Erman Eker, hastanede yoğun talep ve gereksinim üzerine 3 olan Kadın doğum uzmanının 5’e çıkarttıklarını ve 24 saat Kadın Doğum Uzmanı bulunduğunu söyledi.

Hastanede 24 Saat Kadın Doğum Uzmanı Var

2019 yılında Erdemli Devlet Hastanesi’nde bin 508 bebeğin sağlıklı bir şekilde dünyaya geldiğini ifade eden Eker, “Kadınlarımızın gelişen sağlık hizmetlerinden en üst düzeyde faydalanmaları için hastanemizde gerekli olan bütün çalışmaları yapıyoruz. Hastanemizin en yoğun olan Kadın Doğum bölümünde hastane yöneticileri olarak halkımızın en iyi şekilde faydalanmaları için Kadın Doğum ünitemizde birçok alanı yeniledik. Bu kapsamda, kadın doğum servisimizde deneyimli 5 doktor, 25 ebe-hemşire ile hizmet vermekteyiz. Kliniğimizde 21 yataklı kadın doğum servisi,4 adet sancı odası, tam teşekküllü doğumhane salonu, anne oteli, 5 adet kadın hastalıkları ve doğum polikliniği, nst odası, gebe okulu, aile planlaması, emzirme odası ve acil servis kadın doğum odası ile hizmet vermekteyiz. Ayrıca kadın doğum ile iş birliği içinde çalışan yeni doğan polikliniği, yeni doğan işitme tarama testi, 6 küvezli yeni doğan yoğun bakımımız mevcuttur’’ dedi.

Hastanemizde kadın doğum polikliniğinde günde ortalama 200 hasta muayene ediyoruz diyen Eker, Serviks (rahim ağzı) kanserinde erken tanı olan smear testi polikliniğinde yapıldığını kaydetti.

Gebe okulunda; gebelerimizin tüm gebelik sürecinde her türlü eğitimi alabilecekleri profesyonel destek; sertifikalı ebeler, kadın hastaları doğum uzmanımız, fizyoterapistimiz, anestezi uzmanlarımız ve psikologlarımız tarafından sağlanmaktadır. Aile planlaması polikliniğimizde sertifikalı ebemizle hizmet vermekteyiz şeklinde konuşan Dr. Erman Eker, şöyle konuştu:

‘’Hastanemizde yaklaşık ayda 125, yılda 1500 doğum gerçekleştiriyoruz. Ayrıca her türlü jinekolojik müdahaleler yapılmaktadır. Yeni doğan bebeği yoğun bakımda yatan annelerimiz anne otelimizde konaklamaktadırlar. Hastanemizde iki hekimimiz varken icap usulü çalışan kliniğimizde şu anda hekimlerimiz 24 saat hastanede nöbet tutarak hizmet vermektedirler. Op. Dr. M. Fahrettin yıldız, Op. Dr.Selim Koncagül, Op.Dr.Mahmut Güden, Op. Dr.Aslı Akdöner, Op.Dr. S. Günhan Doluoğlu‘ndan oluşan kadın hastalıkları ve doğum ekibimizin, çocuk hastalıkları uzmanlarımız, anestezi doktorlarımız, ebe -hemşirelerimiz ve yardımcı sağlık personellerimiz ile beraber fedakar ve özverili çalışmaları ile Erdemlimize hizmet vermekteyiz. 2019 Yılında Erdemli Devlet Hastanesinde 1508 bebek sağlıklı bir şekilde dünyaya gelmiştir.”