SPOR
Giriş Tarihi : 21-12-2019 19:34

Havalı Silahlar Atıcılık Ligi Erdemli’de

Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonunun 2019 yılı faaliyet programı içerisinde yer alan 10 metre Havalı Silahlar Atıcılık Ligi Final müsabakaları resmi antrenman ile başladı.

Havalı Silahlar Atıcılık Ligi Erdemli’de

21-22 Aralık tarihleri arasında Mersin’in Erdemli ilçesindeki Atış Poligonunda 160 sporcunun katılımı ile başladı.

Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu Başkanı Ufuk Erman sporcuları ziyaret ederek başarılar diledi. Atıcılık müsabakalarına yeni bir uygulama getirdiklerini belirten Arman, bu yıl içerisinde kulüpler arasında atıcılık ligi kurduklarını ve bu ligde başarılı olan takımların final müsabakalarına katılmaya hak kazandığını belirtti.

Yaklaşık 2 ay önce kurulan ve 140 kulübün katıldığı atıcılık liginde dereceye giren takımlar 30’ar kişilik ekipler final müsabakalarında birincilik için yarışacaklar diyen Arman şöyle konuştu:

‘Yaklaşık 2 ay önce 140 kulübün katılımı ile başladığımız Bölgesel Atıcılık Ligine 17 takım 160 sporcu katıldı. Deneme amaçlı başlanılan lig sistemine sporcularımız da büyük ilgi duydu. Bizim için sporcularımızın zinde kalması ve performanslarını daha iyi takip etmelerine yarayacaktır. Kendi illerinde yaptıkları yarışmalar sporcunun daha fazla antrenman yapmasına ve performanslarının yükseltmelerine bir fırsat teşkil etmektedir. Uygulama 2020 yılı yılında da devam edecek.’’  

Atıcılık ligi final müsabakası Pazar günü yapılacak final müsabakaları ile son bulacak.