GÜNCEL
Giriş Tarihi : 13-12-2019 18:48

Erdemli’de Okul Kantinlerine Sıkı Denetim

Okul kantinlerine sıkı denetim getirildi. Erdemli Belediyesi, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nce gerçekleştirilen ortak çalışmada okul kantinleri denetlendi. Okul kantinlerinde satışı yasak olan tüm gıda maddeleri toplatıldı. Öğrencilere özellikle pamuk şeker, tüplü çikolata gibi gıda maddelerini yememeleri istendi.

Erdemli’de Okul Kantinlerine Sıkı Denetim

Ankara ve Diyarbakır'da iki çocuğun 'şırınga çikolata' kapağının boğazına kaçması nedeni ile hayatını kaybetmesi ülke genelinde kantinlerde sağlık açısından zararlı ve tehlikeli ürünler bulunup bulunmadığı yönünde denetimler sıklaştırıldı.

Erdemli ilçesinde de Erdemli Belediyesi, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Milli Eğitim Müdürlüğü'nün ilgili birimlerince sabah erken saatlerden itibaren okul kantinlerine yönelik denetim yapıldı.

Denetimle ilgili yazılı açıklama yapan Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, zararlı ürün sebebiyle 2 çocuğun hayatını kaybetmesinden duyduğu üzüntüyü dile getirdi. Böylesi üzücü hadiselerin yaşanmaması için İlçe Tarım ve Ormancılık Müdürlüğü ile Milli Eğitim Müdürlüğü'nün ilgili birimleriyle, ilçede ortak bir denetim gerçekleştirdiklerini belirterek şunları kaydetti:

"Çocuklarımızın sağlığı açısından zararlı olabilecek, üzücü sonuçlar doğurabilecek, tehlikeli olduğu düşünülen ürünlerin ilçemiz kantin veya diğer işletmelerde olup olmadıkları kontrol ediliyor, sıkı denetimden geçiriliyor. Amacımız çocuklarımızın sağlığını korumak, üzücü sonuçlar gerçekleşmesinin önüne geçmektir. Bu konuda işletme sahiplerimizin de hassasiyet bekliyoruz."