GÜNCEL
Giriş Tarihi : 12-12-2019 19:34

Vatandaşın İlk Kar Sevinci

Erdemli'nin yüksek kesimlerine mevsimin ilk karı yağdı. Erdemli Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü karla mücadele ekiplerinin tüm hazırlıkları yaparak bekledikleri bildirildi. Yılın ilk kar’ını gören vatandaşlar çocuklar gibi şendi.

Vatandaşın İlk Kar Sevinci

Kar yağışı nedeniyle Erdemli ilçesini Karaman'ın Ayrancı ilçesine bağlayan karayolu araç ve yaya trafiğine kapatıldı.

Erdemli ilçesinin sahil kesiminde sağanak yağış, ilçeye bağlı 1400 rakımın üzerindeki yayla köylerinde ise kar yağışı etkili oldu.

Toros Dağları'nın eteklerinde bulunan Evdilek, Toros, Sorgun, Hacıalanın da sabah saatlerinde başlayan ve etkisini arttıran kar yağışı yer yer toprak üzerinde yaklaşık 5 santimetreye kadar yükseldi. Kar sürprizi yaşayan sürücüler ise yolculuklarına ara vererek manzaranın tadını çıkardı. Kar yağışı nedeni ile Erdemli merkezden yaylaya giden Bedrettin Sezer, yılın ilk kar yağışını havaya zıplayarak yansıttı. Sezer, kar yağışının sulu olmasından dolayı karın henüz tutmadığını ancak gece yağışı olduğunda karın tutmasının beklendiğini kaydetti.

Erdemli Belediyesi Fen İşleri Müdürü Abdülkadir Altunçiçek, tüm hazırlıkları yaptıklarını karla mücadele ekiplerinin olası yol kapanmasına karşı hazır bekletildiğini bildirdi.