GÜNCEL
Giriş Tarihi : 11-12-2019 12:16

Çamlık Erdemli’lilerde Kalsın

Erdemli ve Mersin’in simgelerinden olan Erdemli Çamlığı 16 Aralık’ta ihaleye çıkacak. Erdemli’li Gazeteciler olarak ihalenin Erdemli’deki kamu kurum kuruluşlarda kalmasını ve Erdemli’nin çocuklarının çalışmasını istiyoruz.

Çamlık Erdemli’lilerde Kalsın

Erdemli’nin yeşil ve denizinin birleştiği nokta olan, yaz kış binlerce insanın piknik yapıp eğlendiği Talat Göktepe (Erdemli Çamlığı) Çamlığı, Tarım ve Orman Bakanlığı 7. Bölge Müdürlüğü Mersin Şube Müdürlüğü tarafından “Erdemli Çamlığı Tabiat Parkı “Kapı Girişi, Saha Temizliği, Büfe, Büfe+Fırın, Kır Kahvesi, Karavan Alanı, Çadırlı Kamp Alanı İşletmeciliği ile Onaylı Gelişme Planı Hükümleri Dahilinde; Mevcut Tesislerden Yıkılması Gerekenlerin Yıkılması, Yeni Yapılması Gereken Tesislerin Yapılarak İşletilmesi” işi 16 Aralık 2019 tarihinde kiralama ihalesi yapılacak.

Erdemli’nin akciğeri olan ve paha biçilmez değere sahip, tarihe tanıklık etmiş olan Erdemli çamlığının Erdemli halkının daha rahat kullanabileceği, aktivitelerin yapılıp, şölenlere ev sahipliği yapacak ve en önemlisi temiz bir şekilde kaliteli işletme için Erdemli’de bulunan kamu kurum ve kuruluşlarının bir tanesinin ihaleye girerek alması bekleniyor.

Erdemli’de görev yapan Gazeteciler Erdemli çamlığının Erdemlilerde kalması için kampanya çağrısı başlattı.

Gazeteciler yaptıkları ortak açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Erdemli Talat Göktepe Çamlığı, Erdemli'nin ilçe merkezindeki en büyük çamlık alandır ve ilçenin nefes aldığı tek noktadır. Silifke tarafından gelirken ilçe girişinde sağda, Mersin tarafından gelirken ise solda kalmaktadır. Çamlık oldukça geniş bir alana yayılmıştır. Çamlıkta çadırlı kampa gelen yerli ve yabancı tatilciler şifalı kumunda derman aramaktadırlar.  

Erdemli Çamlığı; piknik, çadırlı kamp ve karavan kamp alanları bulunan denizle yeşilin buluştuğu ender yerlerden birisidir. Çamlığın önünde boylu boyunca uzanan mavi bayrak almaya aday plajı, tertemiz ve cam gibi bir deniz suyuna sahiptir.

Çamlık plajı aynı zamanda ince kumlu ve çakıl taşlarından oluşan uzun bir sahile sahiptir. Kamp alanında su kaynakları, elektrik bağlantıları, tuvaletler ve duş alanları ile ihtiyaç duyulabilecek her türlü donanım bulunmaktadır. Çamlığın Erdemli halkının hizmetine sunulması için İlçede bulunan kamu kurum ve kuruluşlarını göreve davet ediyoruz. Çamlık Erdemlililerin olsun.”