EĞİTİM
Giriş Tarihi : 10-12-2019 20:36

Erdemli Anadolu Lisesi’nden Tanıtım ve Motivasyon Gezisi

Erdemli Anadolu Lisesi 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılında öğrencilerinin Yüksek Öğretime Geçiş Sınavlarında başarısını arttırmak amacıyla Ankara’da Ankara Yıldırım Beyazıt ve Ufuk Üniversitelerine tanıtım ve motivasyon gezisi düzenledi.

Erdemli Anadolu Lisesi’nden Tanıtım ve Motivasyon Gezisi

Öğrenci ve velilerin büyük ilgi gösterdiği bu geziye, 12.sınıf öğrencilerinden bir grup katıldı. Gezi Kulübü Rehber Öğretmeni Cafer Aksay; geziyle ilgili yaptığı açıklamada, geziyi başarıyı ve motivasyonu arttırmak amacıyla düzenlediklerini belirterek, "Gezi öncesi üniversitelerden alınan randevu ile verilen ve belirlenen saatlerde randevulara bağlı kalınarak Üniversitelerin kampüsleri, amfileri ve diğer bölümleri, Üniversitelerdeki görevlilerin rehberliğinde gerçekleşti. Rehberler ve öğretim görevlilerinin bilgilendirici açıklamaları ve slayt gösterimleri, bölümlerin tanıtılması sonucu öğrencilerimizin düşüncelerinin bu okullar hakkında olumlu olarak değişti. Bu tür gezilere devam edeceğiz" dedi.

Ayrıca TBMM ve Anıtkabirden de alınan randevulara bağlı kalınarak; önce TBMM daha sonra da Anıtkabir ziyaret edildi.

Dolu dolu geçen üniversite gezisinde ilk durağımız Yıldırım Beyazıt Üniversitesi'nin "Etlik" kampusu oldu. Bu güzel kampus, öğrencilerimizi adeta büyüledi. Bol bol fotoğraflar çekildi, kampus içi geziler yapıldı. Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi sekreteri Ahmet ÇETİNER tarafından sıcak bir karşılamanın ardından Üniversitenin tanıtımına geçildi. Çok detaylı açıklamalar yapan Ahmet Bey, çay ve Üniversite hatırası hediyeler sunarak gönüllerimizi fethetti.

Ardından randevumuza uyarak TBMM meclisini ziyaret ettik. Yine Rehber eşliğinde Genel Kurul salonuna alınarak “Türkiye Cumhuriyeti’nin” yönetim üssünün tanıtımı yapıldı.

Hemen sonra Ufuk Üniversitesine geçildi. Ufuk Üniversitesi tanıtım ofisi sorumlusu Dr. Öğretim Üyesi Ergenekon Savrun’un yaptığı açıklamalar öğrencileri adeta büyüledi. Burada da ikramlar ve hediyeler takdim edildi.

Geziyle ilgili konuşan 12-B sınıfı öğrencisi Ayşe OĞUZ, "Bu yıl bizi yoğun bir tempo bekliyor. Ankara'da farklı üniversiteleri gezdik. Belki de üniversite okumak için buraya geleceğim. Benim açımdan çok faydalı bir gezi oldu. Üniversite gezisini düzenleyen okuluma teşekkür ederim." dedi.

Konu ile ilgili düşüncelerini ifade eden Erdemli Anadolu Lisesi Müdürü Ömer Gürsoy ; “Eğitimimize, sene başında hazırladığımız planlar doğrultusunda devam ediyoruz. Bu hafta sonu da üniversite tanıtım gezisi vardı. Öğrencilerimizin motivasyonunu daha da arttırmak için üniversiteleri daha yakından görmelerini istedik. Üniversite ortamlarından olumlu etkilendiler. İyi bir üniversiteyi kazanmak aslında 9. sınıfta başlıyor. Bu bilinçle öğrencilerimizi başka üniversitelere de götürmek istiyoruz.” şeklinde konuştu.

Gezi sonunda her öğrencimizden güne dair olumlu tepkiler almak bizi çok sevindirdi. Bundan sonra ders çalışma isteklerinin artarak süreceğini düşünüyoruz.

Üniversitelerin akademisyenlerinden doğrudan bilgi alan, eğitim ortamı, laboratuarları ve sınıfları görme şansı yakalayan öğrenciler organizasyonların devamını istediler.

Gezi Kulübü Rehber Öğretmeni; Cafer AKSAY, gezide kendilerine yardımcı olan mesai arkadaşlarına ve gezinin taşımacılığını üstlenen “Erdemli VIP Turizme” de teşekkür ederek, yeniden görüşmek dileğiyle vedalaşıldı.