EKONOMİ
Giriş Tarihi : 09-12-2019 17:02

Alliz Güzellik Merkezi Görkemli Törenle Açıldı

Dünyada ve ülkemizde ekonomik sıkıntıların yaşandığı günümüzde birçok işyeri sahibi kepenk kapatırken Servan Atmacasoy isimli genç, medeni cesaret göstererek yeni işyeri açtı. İşyeri açmakla kalmadı aynı zamanda 12 gence de istihdam sağladı.

Alliz Güzellik Merkezi Görkemli Törenle Açıldı

Servan Atamacasoy’un sahibi olduğu güzellik merkezi Salon Alliz Belediye Başkanı Mükerrem Tollu tarafından törenle hizmete açıldı.  

Erdemli 1. Plaj Yolu 'daki açılışa Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, MHP İlçe Başkanı Fatih Serin, Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı İsmet Erdoğan. Erdemli Ziraat Odası Başkanı Rasim Şahin, Belediye Meclis Üyesi Halil İpçi ve babası Mehmet Atmacasoy başta olmak üzere oda başkanları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, açılış öncesinde bir konuşma yaptı.

Başkan Tollu, Mersin'in ilçeleri içinde en hızlı ve nitelikli büyümenin Erdemli ilçesinde gerçekleştiğini belirtti. İnsanların huzur ve güven ortamı içerisinde kendisine iş kurmak için Erdemliyi seçmesinin önemli olduğunu vurgulayan Tollu, ‘’Ekonomik sıkıntıların yaşandığı günümüzde birçok insan işyerini kapatırken genç kardeşimiz Servan Atmacasoy medeni cesaret göstererek yeni bir işyeri açtı ve 12 tanede istihdam sağladı. Ben yürekli ve cesaretli insanları severim genç girişimci kardeşimizi kutluyorum’’ dedi.

İnsanlar huzur bulduğu yerde yatırım yaptığına dikkat çeken başkan Tollu, "Şuan güzel ilçemiz Erdemli'de en çok mutlu olduğumuz anlardan birini yaşıyoruz. Çünkü Erdemliyi yatırım yapmaya değer bulan, Erdemli'nin güzelliklerinden faydalanmak isteyen vatandaşlarımızın Erdemli'de iş yeri açması, Erdemli'nin geleceğine imza atması bütün takdirlerin üzerinde. Çok şükür, dünyada kriz var iken iş insanlarımız her gün güzel ilçemizde yeni bir iş yeri açıyor. Bu da Erdemli'ye olan güvenin, insanların birbirlerine olan yaklaşımının Erdemli'de huzur ikliminin, Erdemli'de barış ikliminin, Erdemli'de kardeşlik ikliminin vuku bulmasının vesilesi. İnsanlar huzur bulduğu yerde yatırım yapar. İnsanlar mutlu oldukları yerlerde yatırım yaparlar, dayanışmanın olduğu yerde yatırım yaparlar. Erdemli'miz yatırım anlamında çok önemli bir kent" şeklinde konuştu.

Erdemli'mize böyle bir merkezi kazandıran yatırımcımızı tebrik ediyorum diyen başkan Tollu konuşmasını şöyle sürdürdü:

‘’Erdemlimizdeki birlik ve beraberlik ikliminden faydalanmak isteyen, memleketimizin dört bir yanından gelen gönüldaşlarımıza Erdemli'de yatırım yapmalarını istiyoruz, istihdama katkı sunmalarını istiyoruz. Bu manada en büyük özelliklerimizden birisi de çok şükür, Erdemlimiz şuanda Mersin'in en hızlı büyüyen ilçesi durumunda. Bizde bu büyümeye katkı sunan herkese, huzurlarınızda teşekkür ediyoruz. Gelecekte Erdemlimizin Türkiye'nin en gelişmiş kentlerinden biri olacağına inanıyoruz. Erdemli'mize böyle bir merkezi kazandıran yatırımcımızı tebrik ediyorum. Yüce Allah'tan bol kazanç temenni ediyorum. Açılışa katılan herkese teşekkür ediyorum."  

Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, iş yeri sahibi Servan Atmacasoy ve protokol ile birlikte açılış kurdelesini kesti. Daha sonra Servan Atmacasoy, Başkan Tollu ve beraberindekilerle iş yerini birlikte gezerek verilecek hizmetle ilgili bilgi verdi.

11 yaşında kuaförlük mesleğine başlayan Servan Atmacasoy, hep yapmak istediği projeyi hayata geçirmenin kendisini mutlu ettiğini kaydederek,

‘’11 yaşında başladığım kuaförlük mesleğinde 13 yılı geride bıraktım. Erdemli'de böyle bir yere büyük bir talep vardı. Beklentiler bu yöndeydi. Benimde hep yapmak istediğim bir projeydi. Bunu gerçekleştirmiş olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Müşterilerimiz burada A'dan Z'ye hizmet alacak ve iş yerimizden mutlu olarak ayrılacak. İş yerimizde 12 kardeşimizi istihdam edeceğiz. İş yerimizin ilçemize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum" dedi.

Vatandaşlarda iş yerini gezerek, verilen hizmetlerle ilgili bilgiler aldı.

Erdemli AJans olarak hayırlı olsun diyor, bol kazançlar diliyoruz.