EĞİTİM
Giriş Tarihi : 06-12-2019 18:30   Güncelleme : 06-12-2019 18:34

Her Yerde Eğitim

Erdemli Anadolu Lisesi İdareci ve öğretmenleri ile ara tatilde de bir farklılığa imza attı. Seminer çalışmasını çok güzel bir kahvaltı ile taçlandırdı.

Her Yerde Eğitim

Okul müdürü Ömer Gürsoy konuşmasında; "Saygıdeğer mesai arkadaşlarım, bizce eğitim her yerde. Bireylerin eğitimi ailede başlar, okul ve çevrede devam eder. Eğitim, hem toplum hem de birey için çok önemlidir.

Eğitimli insanlar toplum içinde hemen fark edilir ve bu kişilerin hem topluma hem de kendilerine faydası eğitimsiz insanlardan daha büyüktür. Vatandaşları iyi eğitim almış toplumlar her zaman dünya devletleri içinde söz sahibi olan ileri medeniyetteki toplumlardır. Kişi daha doğruyu ve yanlışı eğitim sayesinde öğrenir bu sayede eksiklerini düzelterek daha başarılı olma yolunda ilerler.

Eğitime her toplumda büyük önem verilidir. Gelecek, çocuklarına iyi eğitim veren toplumların olacaktır. Çocuklar yarının büyükleri olduğundan onların doğru şekilde eğitilmesi için uğraşılmalı ve böylece aydınlık yarınlara kavuşulmalıdır.

Biz de eğitim hususunda aileden sonra eğitimin en önemli ayağını oluşturan kurumuz. Gelecek nesilleri yetiştirme de bizlere çok önemli görevler düşüyor. Ara tatilde idare olarak istedik ki siz değerli eğitim çalışanlarına bir ikram da bulunalım ve seminer çalısmamızın yani eğitimin hayatın her noktasında olduğuna dikkat çekelim istedik.

Eğitim çalışmasını bu güzel ortamda tamamlayan eğitim çalışanları daha sonra vedalaşarak mekandan ayrıldılar.