KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 06-12-2019 16:24

Çat Kapı Doğaç Oyunu Üniversitelilerle Buluştu

Erdemli Belediyesi Şehir Tiyatrosu oyuncuları ‘’Çat kapı doğaç’’ oyunlarını üniversiteli gençlere sahnelediler

Çat Kapı Doğaç Oyunu Üniversitelilerle Buluştu

Mersin Üniversitesi Erdemli Meslek Yüksek Okulu (MYO) Büyük Amfide üç bölümden oluşan tiyatro etkinliği gerçekleştirildi.

Erdemli Belediyesi Şehir Tiyatrosunun Genel Sanat Yönetmenliğini Deniz Sandalcı, yönetmenliğini İbrahim Güvenç’in yaptığı oyunculuğunu ise İbrahim Güvenç, Bülent Genç, Arkın Kurt, Yunus Emre Ubeyli, Halime Dede, Meltem Çelik ve Pınar Cücük yaptı.

MYO Müdürü Mustafa Can Samurkaş ile öğretim görevlilerinin de izlediği tiyatro oyunu sınavlar öncesi öğrencilere moral oluşturdu. Öğrencilerin de zaman zaman oyuna dahil olduğu anlarda salon kahkahalara boğuldu.

İzleyenlerden yoğun ilgi gören tiyatro oyunundan sonra açıklama yapan Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Erdemli’yi kültür ve sanat şehrine dönüştürmek için çalıştıklarını ve bunun semeresini almaya başladıklarını söyledi. İlçeye sanatsal bir değer kazandırmak amacında olduklarını ve bu anlamda sanatsal faaliyetlere önem verdiklerini belirten Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, ‘’kültür merkezinin en önemli enstrümanı hiç şüphesiz Erdemli Şehir Tiyatrosu ekibidir. Bunu üniversiteli öğrencilerimize sergiledikleri oyunla bir kez daha ortaya koydular. Çok yetenekli oyuncuların oluşturduğu bir ekip kurduk. Profesyonel oyunlar çıkarmaları  bizleri çok mutlu ediyor. Erdemli’yi kültür ve sanatta en iyi noktaya taşıyacağız. Her alanda Erdemli’ye ilkleri yaşatmaya devam ediyoruz” dedi.  Tiyatro grubu oyuncuları ve oyunu izleyen öğrencilere teşekkür eden Başkan Tollu, sözlerini oyunların her hafta Cuma günü saat 19.00’da Kültür Merkezinde sergilenmeye devam edecek” dedi.