KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 05-12-2019 16:56   Güncelleme : 05-12-2019 17:00

Sanat Kurslarına Büyük İlgi

Erdemli Belediyesi tarafından açılan bağlama, resim, tiyatro, türkülerin dansı, fotoğrafçılık, yaratıcı drama, çocuk korusu, çağdaş Türk müziği korosu olmak üzere 7 ayrı branşta toplam 400 kişinin eğitim aldığı kurslar büyük ilgi görüyor.

Sanat Kurslarına Büyük İlgi

Erdemli Belediyesi’nde kültür ve sanat kurslarının yeni dönemi başlamasıyla ilgili açıklama yapan Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Yaptıkları tüm hizmetleri Erdemli’nin kalkınması ve gelişmesi için yaptıklarını belirterek Erdemli’nin gelişmesi için her türlü yeniliği ve ayrıntıyı inceleyerek faydalı bulduklarını hayata geçirdiklerini söyledi.

Başkan Tollu, “İnsanlara hizmet etmek çok güzel. Özellikle onların yapılmasını istedikleri hizmetleri yapmak bizim için çok özel. Biz yaptığımız bütün hizmetleri büyük bir arzu ve heyecanla yapıyoruz. Semeresini aldıkça da gururlanıyoruz. Erdemli’yi başarıya ulaştırabilmek için çok çalışıyoruz. Kültür Merkezi Projemizin hayata geçmesiyle sanatsal ve kültürel hizmetlerimiz hız kazandı. Bu açılan kurslar da bu planın bir parçasıdır. Şehrimizde yaşayan insanlarımızın yaşam kalitesinin arttırılması adına projelerimizi uygulamaya devam ediyoruz. Çünkü biz ilklerin belediyesiyiz. Erdemli’ye ilkleri yaşatmaya devam edeceğiz” diye konuştu. Vatandaşlar tarafından açılması istenilen kursları tespit ederek talep düzeyine göre sırasıyla açtıklarını anlatan Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, sosyal belediyecilik anlayışıyla hareket ettiklerini ve bu anlayış çerçevesinde çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi.

Başkan Tollu açılan kurslara ilgi gösteren vatandaşlara teşekkür etti.