GÜNCEL
Giriş Tarihi : 04-12-2019 18:33

Mehmet Ali Başkana Özel Tören

Erdemli Şehit Öğretmen Hacı Ömer Serin İlkokulu Müdürlüğü 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısı ile okul bahçesinde özel insanlara özel etkinlik düzenledi. Gönüllerin başkanı Mehmet Ali Başkan törende coştu, coşturdu.

Mehmet Ali Başkana Özel Tören

Engelli ve engelsiz yaşam hakkında örneklemeli bilgilerin verildiği etkinlikte Erdemli’nin sevilen simalarından ve ‘’Başkan’’ lakaplı Mehmet Ali Şavk öğrencilere konuşma yaptı.

Şavk, yaşamı ve çocukları çok sevdiğini söyleyerek minik öğrencilere derslerine çok çalışmalarını öğütledi. Öğrencilere yönelik konuşma yapan Mehmet Ali Şavk başkanın mutluluğu görülmeye değerdi.

Mehmet Ali Şavk başkanın konuşmasının ardından engelli velilerden Veli Kurt ile Kerim Toker engelli araçları ile birlikte platforma çıkarak öğrencilere sağlıklarının kıymetini bilmelerini öğütlerken her sağlam kişinin de birer engelli adayı olduğunu kaydettiler.

Öğrenciler 3 Aralık Dünya Engelliler Günü etkinliği kapsamında şiirler okudu çeşitli gösteriler sundu.

Mehmet Ali Şavk başkan için düzenlenen özel gün etkinliğine ilçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Açıkyörük, şube müdürleri Mahmut Karaağaç, Niyazi Görgen, Şehit Öğretmen hacı Ömer Serin ilkokulu müdürü Mehmet Taş, Ortaokulu müdürü Mustafa Gülege katıldı.