GÜNCEL
Giriş Tarihi : 04-12-2019 17:31

Erdemli İşkur’dan Anlamlı Hareket

3 Aralık Uluslararası Engelliler Günü kapsamında İŞ-KUR Erdemli Hizmet Merkezi Müdürü Mustafa Doğan, işyerlerinde engelli çalıştıran işyerlerine ziyaretlerde bulundu.

Erdemli İşkur’dan Anlamlı Hareket

Erdemli Engelliler Derneğine ziyarette bulunan İŞ-KUR Erdemli Hizmet Merkezi Müdürü Mustafa Doğan, dernek başkanı Tecir Şimşek ile görüşülerek talep ve önerilerini dinledi. Ziyarette kurumun engellilere yönelik proje desteklerinden bahseden Doğan, kurumda yürütülen çalışmalar hakkında bilgilendirme yapıtı.

Erdemlinin temel geçim kaynaklarından olan narenciyenin önemli sektör temsilcilerinden Karagözler Gıda Lojistik işyerini de ziyaret eden Doğan, engelli istihdamına sunmuş olduğu katılarından dolayı ziyaret etti. Ziyarette işyerinde çalışan engelli vatandaşların Dünya Engelliler Günleri de kutlandı. Engelli çalışanlarla fikir alışverişinde bulunuldu. Çalışanlar kendilerine yapılan ziyaretten memnuniyetlerini dile getirerek teşekkür ettiler.

Erdemli ilçesinde istihdama katkıda bulunan firmalardan Sinanoğlu inşaat firmasını da ziyaret eden Doğan, işverenlerin engelli istihdamı konusunda önemli bir rolü olduğunu vurguladı. Firmada çalışan engelli vatandaşlarla da bir araya gelerek günleri kutlandı.