GÜNCEL
Giriş Tarihi : 03-12-2019 19:41

Anlamlı Günde Anlamlı Açılış

Erdemli Belediyesi tarafından yaptırılan Engelsiz Park, 3 Aralık Dünya Engelliler Gününde hizmete girdi. Düzenlenen açılış töreninde özel çocuklar aileleriyle birlikte güzel bir gün geçirdiler.

Anlamlı Günde Anlamlı Açılış

Alata Deresi kenarında yaklaşık 3 bin metrekare alan üzerinde kurulan Engelsiz Parkın açılışını Erdemli Kaymakamı Avni Kula, Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Açıkyörük, Emniyet Müdürü Ahmet Şahingözlü, ilçe Jandarma Komutanı Binbaşı Erhan Erdoğan ile diğer protokol üyeleri birlikte açtı.

Etkinlikte konuşan Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, engellilere ve ailelerine müjde vererek, açılış yapılan engelsiz parkın yanı sıra önümüzdeki zaman diliminde engellilere her türlü kolaylığı sağlayacak bir binayı ilçeye kazandırmayı planladıklarını söyledi.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla düzenledikleri etkinliğe katılanlara teşekkür eden başkan Tollu, "Özel kardeşlerimizin bu gününü en iyi şekilde değerlendirilmesi adına, Erdemli Kaymakamlığımızın öncülüğünde bu etkinlikleri gerçekleştiriyoruz. Biz bu özel kardeşlerimizin üretime katılmaları için belediye olarak çeşitli projeler yaptık. Onlara her türlü desteği veriyoruz. Bugünkü etkinliklerimiz ise onları mutlu etmek adına son derece isabetli oldu" dedi.

Özel bireyler için engelsiz park kurduklarını vurgulayarak, engellilere bir de bina kazandırmayı planladıklarını ifade eden Başkan Tollu, "Özel kardeşlerimizin mutlu ve huzurlu bir ortamda zaman geçirmeleri için şuan içerisinde bulunduğumuz bu engelsiz parkımızı inşa ettik.  Parkımızda özel kardeşlerimiz için engelsiz oyun aletleri ile engelsiz spor aletleri ve diğer sosyal donatı alanlarının yanı sıra yeşil ve dinlenme alanları oluşturduk. Engelli kardeşlerimiz şuan dernek çatısı altındalar ama biz, bu çatıyı güçlendirmek için onlara bir de bina kazandıracağız. Özel gençlerimizin de orada güzel zaman geçirmelerini sağlayacağız. Onların spor yapmalarına öncülük etmeye devam edeceğiz" diye konuştu.

Engelli vatandaşlar ve aileleri, gün boyu süren etkinliklerde müzik eşliğinde gönüllerince eğlendi, aktivitelerle de unutamayacakları bir gün yaşadı.