Bu Film Kaçmaz
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıBu Film Kaçmaz

Engeliler için hazırlanan ve Erdemli'li engelli vatandaşların rol aldığı film bugün saat 19.00'da Kültür Merkezinde.

Bu Film Kaçmaz
Bu içerik 2380 kez okundu.

Konu ile ilgili açıklama yapan Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu şunları söyledi;

Sevgili dostlarımız. 

Erdemli Belediyesi olarak 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle özel bir program hazırladık. Programız için öncesinden, sadece engelli kardeşlerimizin rol aldığı bir kısa film çekildi ve programımızda ilk defa izleyici ile buluşacak.

Ayrıca; engelsiz sinema gösterimi adı altında bir etkinliğimiz daha var. İşitme ve görme engellilerimiz için özel hazırlanan, işaret edili ve ses betimlemeli kulaklıklardan oluşan bir sinema filmini engelli vatandaşlarımızla buluşturacağız.

Limonata ve patlamış mısır ikramı yapıp, hayatında hiç sinemaya gitme şansı yakalayamamış engellilerimize Erdemli Belediyesi olarak böyle bir olanak tanıyacağız. Hiç bir engeli bulunmayan başta protokol olmak üzere diğer vatandaşlarımızın da gözlerini bağlayacağız ve kulaklık takarak sinema filmini bu şekilde izlemelerini sağlayacağız. Bu anlamda amacımız empati kültürünü geliştirerek engelliler konusunda bir farkındalık yaratmak.

Programımız engelliler için hazırladığımız özel kokteyle başlayacaktır. Programımız Erdemli'de bazı özel bölümleriyle de Mersin'de ilk defa belediyemiz tarafından hayata geçirilecektir. 

3 Aralık 2016 Cumartesi günü, saat 19.00'da, Belediye Kültür Merkezinde düzenleyeceğimiz bu etkinliğimize engellilerimizi yalnız bırakmamak adına siz değerli dostlarımızın katılımı hem bizleri hem de engelli kardeşlerimizi ziyadesi onurlandıracaktır. Davet eder; saygılar sunarız.

erdemli ajans engelliler günü erdemli belediyesi
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Polis Çekirgeleri Zıplatmadı
Polis Çekirgeleri Zıplatmadı
Şeytan Köprüsünde 10 Günlük Bebek Bulundu
Şeytan Köprüsünde 10 Günlük Bebek Bulundu
Futbol Şenliği Başladı
Futbol Şenliği Başladı
Aile Destek Merkezine Büyük İlgi
Aile Destek Merkezine Büyük İlgi