AKP
Giriş Tarihi : 30-11-2019 20:13   Güncelleme : 30-11-2019 22:19

AK Parti Teşkilat Başkanı Kandemir Erdemli’de

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir ve Teşkilat Başkan Yardımcısı Abdulkadir Özel Partisinin düzenlediği istişare toplantısına katılmak üzere Erdemli’ye geldi. Kandemir ve beraberindeki heyet çiçeklerle karşılandı.

AK Parti Teşkilat Başkanı Kandemir Erdemli’de

Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir’e Erdemli’ye gelişinde AK Parti Mersin Milletvekilleri Zeynep Gül Yılmaz, Cumhur Ali Taşkın, İl Başkanı Cesim Ercik, Erdemli İlçe Başkan Vekili Avukat Harun Kılıç, yönetim kurulu üyeleri ve partililer eşlik etti.

Parti binası önünde gerçekleştirilen toplantının açılış konuşmasını ilçe başkan vekili Harun Kılıç yaptı. İl Başkanı Cesim Ercik in de kısa bir konuşma yaptığı toplantıda AK Parti Mersin Milletvekilleri Fatma Gül Yılmaz ile Cumhur Ali Taşkın da kısa birer konuşma yaparak toplantıya katılanlara teşekkür etti.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir, yaptığı konuşmada, AK Partililerin çok büyük bir aile olduğunu söyledi.

Türkiye’nin dört bir yanında mücadele eden gayret eden kardeşlerimiz var diyen Kandemir, ‘’Hep birlikte bir mücadele veriyoruz. Türkiye’nin dört bir tarafından gayret gösteriyoruz. El ele kol kola mücadele diyoruz. Hep beraber aile olmalıyız demenin adı bizim için Recep Tayyip Erdoğan’dır. Adresi ise Ak Parti’dir’’ dedi.

Erdemlinin yaktığı ateşin etrafında toplanılması gerektiğini vurgulayan Kandemir, ‘’Erdemli’deki samimiyeti genel merkeze gidince Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a buradaki samimiyeti ve heyecanı anlatacağım. Erdemli bir ateş yakmış ki herkesi bu ateşin etrafında toplanmaya ve ısınmaya çağırdığımızı anlatacağım’’ dedi.

7. Olağan kongre sürecine başlayacaklarını ifade eden Kandemir, Kongre sürecinde aranıza kötülüğün girmesine kesinlikle müsaade etmeden, birliğinizi ve beraberliğinizi muhafaza edin diyerek şöyle konuştu:

‘’Kızgınlığa, küskünlüğe, dargınlığa yer yok. Hep beraber safları genişleteceğiz. Bende omuz vermek istiyorum diyen arkadaşlarımızı işin içine dahil edeceğiz. Bugün Türkiye içinde sözünü yükselten, iddiasını dillendiren liderin arkasında bu kadronun çok daha geniş, çok daha zengin dirayetli ve yürekli durması lazım. Sizden istirhamımız pes etmeden, yorulmadan ekibimizi genişletmeliyiz. Şimdi bu kongre sürecini bir düğüne çevirmemiz lazım. Düğünde dargınlık olmaz, kızgınlık olmaz, düğün davetiyesini vermemek olmaz. Sizden istirhamımız Erdemli’de bize gönül vermiş kim varsa düğüne davet edeceğiz. ‘’Ya Ben de Büyük Türkiye yürüyüşünde el vermek omuz vermek istiyorum ‘’her kim diyor ise kim varsa davet edeceğiz. Ekibimizi genişleteceğiz’’ diye konuştu.

Gecikmeli geldiğimiz Erdemli’de soğuk havada özellikle hanım efendilerin eksiksiz beklemelerinden dolayı özür diliyoruz diyen Kandemir, ‘’İşte burada kadınlarımızın yiğitçe, samimi duruşuna şahitlik ediyoruz.

İşte buradan ilham alıyor Recep Tayyip Erdoğan buradan cesaret buluyor, buranın gayretini görüyor. Allah’a hamd olsun sadece Türkiye’de değil, bu medeniyetin iddiasını, dünyanın farklı coğrafyalarında da işte buradan aldığı ilhamla taşıyor. Onun için varlığınız, kıymetiniz ve gayretiniz önemli. Önümüzde 4 yıl seçim yok ama biz sanki yarın işte meydana çıkacak, seçim yapacakmış gibi gayret göstermeye devam etmeliyiz’’ şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından vatandaşların istek ve taleplerini dinleyen Kandemir, ilçe binasını da ziyaret ederek ilçe başkan vekili Avukat Harun Kılıç’tan parti çalışmaları hakkında bilgi aldı. Kandemir ve beraberindeki heyet Aydıncık ilçesine gitmek üzere Erdemli ’den ayrıldı.