GÜNCEL
Giriş Tarihi : 28-11-2019 16:26

Erdemli Belediyesi ve Mersin Üniversitesi Proje Ekibi Parga’da

Mersin Üniversitesi ile Erdemli Belediyesinin birlikte yürüttüğü, Yunanistan'ın Parga Belediyesinin ortak olduğu Avrupa Birliği (AB) Sürdürülebilir Turizm Projesi kapsamında Erdemli Belediyesi ve Mersin Üniversitesinden oluşan proje ekibi çalışma ziyareti için Parga’ya gitti.

Erdemli Belediyesi ve Mersin Üniversitesi Proje Ekibi Parga’da

Sürdürülebilir turizm projesi ile ilgili Erdemli belediyesinden yazılı basın açıklaması yapıldı. Açıklamada, Türkiye’de yürütülen AB projeleri arasında en iyi 10 proje arasına giren Mersin Üniversitesi, Erdemli Belediyesi ve Yunanistan’dan Parga Belediyesi işbirliğinde yürütülen Yerel Kalite Sözleşmesi ve Sürdürülebilir Turizm, projesinin Parga’da çalışma ziyareti gerçekleştirildiği bilgisi verildi.  

Ziyaret kapsamında Parga Belediyesinin ev sahipliğinde düzenlenen toplantıda Proje ortaklık sözleşmesi imzalandı.

Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, toplantıda yaptığı konuşmada Erdemlinin tarihi turistik ve coğrafi yönünün yani sıra ekonomik ve kültürel yapısını anlatarak Pargalıları Erdemliye davet etti.

Parga Belediye Başkanı Nikolaos Zacharias’da yaptığı konuşmada Erdemli Belediyesi ve Mersin Üniversitesi temsilcilerinden oluşan proje ekibini ağırlamaktan mutluluk duyduğunu dile getirdi.

Parga ve Erdemli ekipleri olarak proje kapsamında çok sıcak ilişkiler içinde olduklarını ve ülkeler arasındaki zaman içerisinde değişen politikalara takılmadan iki toplum arasında turizm ağırlıklı çalışmaları güzel bir şekilde sürdürecekleri sözünü verdi.

Ziyarete, Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Mersin Üniversitesi Rektör Yardımcısı Erol Yaşar, Proje ekibi ve Erdemli Belediyesi meclis üyeleri katıldı. Ziyarette Belediye Başkanı Mükerrem Tollu ve Rektör yardımcısı Prof. Dr. Erol Yaşar, Parga Belediye Başkanı Nikolaos Zacharias karşılıklı hediyelerini takdim ettiler.