GÜNCEL
Giriş Tarihi : 27-11-2019 18:52

Ayyıldız Gezginleri ‘Ferhat Adalı’ Anısına Yürüdü

Erdemli Ayyıldız Gezginleri, Doğa Sporları Kulübü Derneği üyeleri merhum Ferhat Adalının ölüm yıldönümünün birinci yılı anısına yürüyüş düzenledi.

Ayyıldız Gezginleri ‘Ferhat Adalı’ Anısına Yürüdü

Dernek başkanı Emre Erçelik, yürüyüş öncesi derneğin eski başkanı ve doğa sevdalısı Ferhat Adalı’nın mezarını ziyaret ederek ruhuna Fatiha okuduklarını söyledi.

23 Kasım 2018 yılında aramızdan ayrılan Erdemli ve Doğa sevdalısı ağabeyimiz Ferhat Adalı anısına yeşillikler arasında Kösbucağı- Şeykem arasında yaklaşık 13 kilometrelik anma yürüyüşü düzenledik diyen Erçelik, ‘’Doğa sevdası ve zirvelere ulaşmayı Ferhat Adalı abimizden öğrendik. Her doğaya yürüyüşüne çıktığımızda mutlaka bilgilendirme yapan yola çıktığımız insanların sağlığından ve güvenliğinden biz sorumluyuz. Gülerek çıktığımız yürüyüşlerden gülerek ve güzel anılarla dönmeliyiz. Bu nedenle de bizimle yola çıkan tüm arkadaşlarımızın önce sağlık eğitimi alması gerekir der yürüyüşlere katılan herkes ile tek tek ilgilenirdi. Bize öğrettiği güzel gelenek ve görenekleri yaşatmaya kararlıyız. Bizimle doğaya gelen tüm dostlarımıza teşekkür ediyor, Ferhat abimize de Allah’tan rahmet diliyoruz’’ dedi.

Ferhat Adalı anısına yapılan yürüyüşte dernek başkanı Emre Erçelik ile  Vera Drone sahibi Ömer Faruk Eren yürüyüş ekibinin hava ve yer çekimini yaparak günün güzel geçmesine katkı sundular. Erdemli Ajans olarak rahmeti rahmana kavuşan eski dernek başkanı Ferhat Adalı’ya Allah’tan rahmet diliyoruz.