EĞİTİM
Giriş Tarihi : 27-11-2019 18:00

Erdemli’de Her Okula Çok Amaçlı Atölye Kampanyası

Mersin Kantin İşletmeleri Odası Erdemli Temsilciliği ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü öncülüğünde öğrencilerin zihinsel gelişimini geliştirmek ve yeni yeteneklerin ortaya çıkartılması amacı ile ‘’Her okula çok amaçlı atölye kampanyası’’ başlatıldı.

Erdemli’de Her Okula Çok Amaçlı Atölye Kampanyası

Erdemli İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Açıkyörük beraberinde şube müdürü Niyazi Gürgan, Mersin Kantin İşletmeleri Odası Erdemli Temsilcisi Mustafa Altun ile birlikte Erdemli İlkokulunda açılan ‘’Tasarım beceri atölyesini’’  inceledi okul müdürü Şevki Ersoy’dan bilgi aldı.

2023 Eğitim Vizyonu kapsamında ortaya konan hedeflerden biri tüm seviyelerdeki okullara birer tasarım-beceri atölyesi kurulmasını hedeflediklerini belirten Açıkyörük, Erdemlide Tasarım Beceri Atölyeleri ile öğrencilerin yeteneklerini keşfetmelerine imkân sağlamayı amaçladıklarını kaydetti.

Düşünmek, tasarlamak, üretmek için Tasarım Beceri Atölyelerinin büyük öneminin bulunduğuna dikkat çeken Açıkyörük, bu nedenle ilk atölyeyi Mersin Kantin İşletmecileri Odası Erdemli Temsilciliğinin katkıları ile Erdemli İlkokulunda açtıklarını bu atölyelerin çoğalmasını arzu ettiklerini belirterek atölyenin kurulmasına katkı sunanlara teşekkür etti.

İmkânı olan herkesi eğitime destek olmaya çağıran Açıkyörük,  ‘’Geleceğimiz çocuklarımızın bilgili kültürlü ve el becerilerinin gelişmesini isteyen herkesi yeni atölyeler kurmak isteyen okullara tasarım beceri atölyeleri kurmaya davet ediyoruz’’ dedi.

Mersin Kantin İşletmeleri Odası Erdemli Temsilcisi Mustafa Altun da yaptığı açıklamada, öncelikli olarak resim alanında açtıkları ‘’Tasarım ve Beceri Atölyesi’’ nin kurulmasına katkı sağladıklarını söyledi. Erdemli’deki 43 kantincinin katkısı ile ortaya çıkartılan atölyeye 17 bin lira harcadıklarını vurgulayan Altun, ‘’En güzel yatırım eğitime yapılan yatırımdır sloganı ile çocuklarımızın yeteneklerinin ortaya çıkartılmasını arzuluyoruz. Başlattığımız ‘’Tasarım ve beceri atölyesi’’ nin diğer okullara da kazandırılması için bir kampanya başlattık. Tüm Erdemli halkını bu kampanyaya destek olmaya çağırıyoruz’’ diye konuştu.

Atölyede resim çalışması yapan öğrenciler de atölyenin kurulmasından dolayı herkese teşekkür ettiklerini söylediler.