KADIN
Giriş Tarihi : 26-11-2019 19:27

80 Yaşındaki Sabahat Nine İlk Kez Yaş Günü Kutladı

Erdemli Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde kalan 80 yaşındaki Sabahat Doğan’a ilk kez ‘’80’inci yaş günü’’ kutlama etkinliği düzenlendi.

80 Yaşındaki Sabahat Nine İlk Kez Yaş Günü Kutladı

Etkinlikte Mersin Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası sanatçıları konser verdi, huzurevi sakinleri gönüllerince eğlendi.

Erdemli Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Habib Altın, merkezde kalan üç sakinin yaş günlerini birlikte kutladıklarını ancak Sabahat Doğan’ın bundan önce hiç doğum günü kutlanmadığını ilk kez 80’inci yaş günü kutlamasını merkezde birlikte yaptıklarını söyledi. Sabahat Doğan (80), Melahat Avcı (79) ile Orhan Akçaalev (75) için etkinlik öncesi yaş günü kutlaması yapıldı.

Yaş günü için mumlar yakıldı, dilekler tutuldu. Mersin Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası eşliğinde iyi ki doğdunuz müziği eşliğinde şarkı söylendi, pastalar kesildi.

80 yıldır kendisi için hiç yaş günü kutlaması yapılmadığını belirten Sabahat Doğan, ‘’Yaş günümü unutmayan ve benim için yaş günü kutlaması için pasta hazırlayan kurum yöneticilerine çok teşekkür ediyorum. Beni çok mutlu ettiler. Yaş gününü kutlayalım dediklerinde rahatsızlığımdan dolayı önce olmaz dedim ancak sonradan kutlayalım diye izin verdim. İyi ki de kutlamışız. Çok mutlu oldum ve iyi ki 80 yaşına basmışım’’ dedi.

Kutlamalardan sonra huzurevi sakinleri orkestra eşliğinde pasta yedi, gönüllerince hareketli müzik eşliğinde eğlendiler.

Durhasan ŞahinDurhasan Şahin