Erdemli Tema Fidanları Toprakla Buluşturdu
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıErdemli Tema Fidanları Toprakla Buluşturdu

TEMA Vakfı’nın 25. Kuruluş yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde Erdemli’nin Kösbucağı Mahallesinde TEMA Gönüllüleri, Erdemli Belediyesi ve Orman İşletme Müdürlüğünün ortaklaşa gerçekleştirdiği etkinlikle 2 bin fidan toprakla buluşturuldu.

Erdemli Tema Fidanları Toprakla Buluşturdu
Bu içerik 3917 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

TEMA Vakfı Erdemli Gönüllü Temsilcisi Haluk Gülle, Erdemli’de 5 bin öğrenciye okullarında TEMA ve erozyonla mücadele konusunda eğitim verildiğini  ileriki dönemlerde bu rakamın 20 bin olarak hedeflendiğini söyledi.

Gençlere önce çevre ve orman varlıkları hakkında eğitim verildiğini belirten Gülle, ‘’Biz yıllardır geleceğimiz gençlerimize eğitim veriyoruz. Şunu gördük ki, insanlara verilen kuru bilginin hiçbir işe yaramadığını, bilginin hayata geçtiğinde bir işe yaradığını gördük. Bu nedenle de bunu arazide tatbikata döktük. Önce eğitim verip ardından da gençlerimize fidan diktiriyoruz işte gelecek bunlarda. Yani fidanları toprakla buluşturup erozyonun önüne geçmek istiyoruz’’ dedi.

 Erdemli Orman İşletme Müdürü İsmail Çelik de yaptığı açıklamada, ‘’Ormanlara dikilen fidanlarla hem kendi hem de ormanların geleceğini teminat altına almış oluyoruz. Geleceğe güzel bir çevre ve ormanların sevilmesini sağlamak ta ağaçlandırmadan ve toprağın muhafaza edilmesinden geçmektedir. İşte hep birlikte  bunun için fidan dikiyoruz’’ diye belirtti.

TEMA Gönüllüsü Nuriye Sandalcı da, ülkenin geleceği çocuklar için fidan diktiklerini belirtti.

Her fidanı bir çocuk olarak kabul ediyoruz diyen Sandalcı, ‘’Vatanımızın toprakları çok kıymetli bu nedenle bu kıymeti kaderine terk etmeyip fidan dikiyor doğamızı koruyoruz’’ şeklinde konuştu.

Genç TEMA gönüllüsü  ise ‘’Ben liseli genç TEMA grubundayım. Ormanlık alana gelip fidan dikmeyi çok sevdim. Dikilen her fidan ülkemizin ileriye gitmesini sağlayacağına inanıyorum. Fidan diktiğim için çok mutluyum tüm genç arkadaşlarımızı ormanlara fidan dikmeye davet ediyorum’’ diye kaydetti.

Fidan dikim etkinliğine katılan öğrencilere Erdemli Belediyesi mobil İkram aracıyla çorba ve çay ikramında bulunuldu.

HABERİN DİĞER FOTOLARI İÇİN GALERİYİ TIKLAYIN.

erdemli ajans tema erdemli fidan dikimi
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Polis Çekirgeleri Zıplatmadı
Polis Çekirgeleri Zıplatmadı
Şeytan Köprüsünde 10 Günlük Bebek Bulundu
Şeytan Köprüsünde 10 Günlük Bebek Bulundu
Futbol Şenliği Başladı
Futbol Şenliği Başladı
Aile Destek Merkezine Büyük İlgi
Aile Destek Merkezine Büyük İlgi