Engelsiz Hayaller
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıEngelsiz Hayaller

Erdemli’de engelliler kısa filmde rol aldılar

Engelsiz Hayaller
Bu içerik 2652 kez okundu.

Erdemli Belediyesi tarafından ‘3 Aralık Dünya Engelliler’ gününde gösterilmek üzere engelli vatandaşların rol aldığı kısa film çekimi yapıldı.

Erdemli Belediyesi Basın Yayın ve Halkla ilişkiler Müdürlüğü bünyesinde sosyal belediyecilik çerçevesinde Yönetmenliğini Erdemli Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Adem Aslan’ın yaptığı “Engelsiz Hayaller” adlı 5 dakikalık film çekimleri Erdemli Belediyesi Kültür Merkezi ve Coaster Cafe’de yapıldı.

Görme engelli bir gencin hayallerini gerçekleştirme yolundaki azmi ve bir diğer engelli vatandaşın görme engelli gence destek olmasının işlendiği kısa film çekimlerinde rol alan engelli vatandaşlar sinema oyuncularını aratmadılar.

Mersin’de ilk defa böyle bir proje gerçekleştirildiğini söyleyen filmin yönetmeni Aslan, ‘’Sosyal Belediyecilik anlayışı kapsamında Erdemli Belediye Başkanımız Mükerrem Tollu’nun destekleri ile 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısı ile kısa film çekimi yapmaya karar verdik. Kısa filmimizin adı “Engelsiz Hayaller” olarak belirlendi. 5 dakikalık kısa filmimiz de 5 engelli ve 5 çekim ekibimizle birlikte 10 kişi yer almaktadır. 4 gün sürecek olan film çekimlerimizin ardından 3 Aralık Engelliler gününde yapılacak olan etkinlikte gösterime girecek. Katkıda bulunan herkese teşekkür ediyoruz’’ dedi.

Kısa film çekimlerinde rol alan görme engelli Mehmet Kırcılı (17) ve yürüme engelli İbrahim Uz (47), ‘’Herkesin bir engelli adayı olduğunun unutulmaması gerektiğini söyleyerek, bu proje çok güzel bir proje. Bizler bu kısa filmde rol alıyoruz ve bir şeyleri yapabilmemiz bizleri çok mutlu ediyor. Bizler toplumda her zaman varız ve var olmaya devam edeceğiz. Ama halkımız da engelli vatandaşlara saygı göstermesini istiyoruz. Onlar yolda dahi yürüme zorluğu çekerken araçları park ederken dikkat etmelerini istiyoruz.  Çünkü her insan bir engelli adayıdır. Bu projenin hayata geçmesine destek veren Erdemli Belediye Başkanımıza teşekkür ederiz’’ dediler.

Kısa film çekimlerinde rol alan Mehmet Kırcılı’nın babası Bilal Kırcılı ise, çok mutlu olduğunu söyleyerek, oğlumla gurur duyuyorum. O bizim her şeyimiz. Bu kısa filmde rol alması da ayrıca güzel bir duygu. Herkesin engelli vatandaşlara destek olmasını beklediklerini dile getirdi.

erdemli ajans engelliler günü
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Polis Çekirgeleri Zıplatmadı
Polis Çekirgeleri Zıplatmadı
Şeytan Köprüsünde 10 Günlük Bebek Bulundu
Şeytan Köprüsünde 10 Günlük Bebek Bulundu
Futbol Şenliği Başladı
Futbol Şenliği Başladı
Aile Destek Merkezine Büyük İlgi
Aile Destek Merkezine Büyük İlgi