GÜNCEL
Giriş Tarihi : 20-11-2019 16:23

Musa Fazıl Coşar Öğretmenler Gününü Kutladı

Bilkent Eğitim Kurumları Kurucu Müdürü Musa Fazıl Coşar meslekdaşlarının 24 Kasım Öğretmenler gününü kutladı

Musa Fazıl Coşar Öğretmenler Gününü Kutladı

Çoşar şunları kaydetti; “Eğitim bir milleti geliştirip hür ve bağımsız bir toplum halinde yaşatan, milletin kültürünü ve varlığını daimi kılan en temel dünya gerçeklerinden biridir. Bunun aksine eğitim, doğru ve milli olmadığı taktirde milleti esaret ve kaybolmaya terk edebilecek bir tehlikenin de sahibidir.

İlk öğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün de söylediği üzere ülkemizi gerçek hedefe, gerçek mutluluğa kavuşturmak için iki orduya ihtiyaç vardır; biri vatanımızı kurtaran asker ordusu, diğeri ulusumuzun geleceğini yoğuran irfan (bilim, kültür) ordusu.

Vatanımızın en kırsal ve yaşaması güç coğrafya parçasından en merkez ve gelişmiş yerlerine kadar mesleğini eğitim ve öğretim üzerine yapan, kendisini ”Milli Eğitim” ilkesiyle geliştirip çocuklarımıza ve gençlerimize bilgi, tecrübe, ahlak, insanlık gerçekleri, aile yaşamı ve saymakla bitiremeyeceğimiz birçok olguyu aktaran insanlardır öğretmenler. Mesleği sadece öğretmenlik olmayıp görevi yaşam felsefesi aktarmak, iletişim kurmak ülke ve millet menfaati için doğruyu göstermek olan örnek insanlardır öğretmenler.

Tüm bu düşünceler doğrultusunda Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk ve öğretmenlik mesleğini icra ederken hain terör örgütü tarafından şehit edilen öğretmenlerimizin, akabinde bu görevi hali hazırda devam ettiren ve de emekli olmuş bütün öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü tebrik eder, sağlık ve esenlikler dilerim” dedi.