GÜNCEL
Giriş Tarihi : 19-11-2019 20:18

Atık Pil Toplama 3.sü Okula Ödül

Erdemli Belediyesi ile Türkiye Atık Pil ( TAP) Derneği işbirliğinde Mersin bölgesinde okullar arası atık pil toplama yarışma düzenlendi.

Atık Pil Toplama 3.sü Okula Ödül

Yarışmada üçüncülük derecesini elde eden TED Koleji’nin çevre dostu öğrencileri , öğretmenleriyle birlikte  Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu’yu ziyaret etti.

Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, çevre konusunda duyarlılık gösteren TED Koleji öğrencilerini makamında kabul ederek, bu alanda yaptıkları çalışmalardan ve başarılarından dolayı  kutlayarak, çeşitli hediyeler verdi.

Yarışmayı düzenlemedeki  amaçlarının çevre bilinci oluşturmak olduğunu söyleyen Başkan Mükerrem Tollu, konuyla ilgi yaptığı açıklamada  “Çocuklarımızda çevre bilinci oluşturmak üzere gerçekleştirdiğimiz projelerimiz var. Bunlardan bir tanesi de atık pil toplama yarışmasıydı. Burada çocuklarımızın duyarlılığı bizim için çok önemliydi. Beklentimizin üstünde bir ilgi gördü. Ben TED Koleji ve öğrencilerini gösterdikleri gayret dolayısıyla bir kez daha kutluyoruz.  Ziyaretleri içinde teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Tollu, yarışmada derece kazanarak 3. Iük elde eden TED Koleji öğrencilerine çeşitli hediyeler vererek ödüllendirirken, ziyaret anısına da topluca hatıra fotografı çektirdi.