EĞİTİM
Giriş Tarihi : 19-11-2019 19:55

Öğretmenlere Deniz ve Orman Okulu Eğitimi

Erdemli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün okul öncesi ve ilkokul öğretmenlerine yönelik açtığı ‘’Deniz ve Orman Okulu’’ eğitimi sona erdi.

Öğretmenlere Deniz ve Orman Okulu Eğitimi

Erdemli Talat Göktepe Çamlığında gerçekleştirilen eğitime 23 okul öncesi ve ilkokul sınıf öğretmeni ile 15 eğitmen katıldı. 20 saat süren eğitim süresince öğretmenler çamlıkta doğa ile baş başa kalarak çadırlı kampa katıldı. Gündüz eğitim alan öğretmenler gece ise sahilde ateş yakıp Akdeniz Akşamları türküsü söyleyip eğlendiler.

Deniz ve Orman Okulunun tamamlanmasının ardından katılımcılara belge töreni düzenlendi. Törende konuşan Erdemli İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Açıkyörük, öğretmenlerle birlikte Nisan ayında yaptıkları istişare toplantısı sonrası ‘’Deniz ve Orman Okulu’’ projesini Doğa Koruma ve Milli Parklar Erdemli Şefliği ile birlikte hazırladıklarını ve eğitim kampını başlattıklarını söyledi.

Deniz ve Orman Eğitim kampına katılan öğretmenlerin öncelikli olarak okul öncesi ve ilkokul kısmına eğitim veren öğretmenlerden seçildiğini belirten Açıkyörük, 2 günlük eğitim kampına katılan öğretmenlerin bundan sonra öğrencilerini bir gün süreyle doğa ile baş başa eğitim vereceklerini, çocuklara çevre ve orman sevgisini aşılayacaklarını kaydetti.

Tarım ve Orman Bakanlığı Doğal Hayatı Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü ile 10 yıllığına protokol imzalandığını ve bu eğitimlerin sürekli hale getirileceğini vurgulayan Açıkyörük şöyle konuştu:

‘’Biz çocuklarımızın mutlu olmaları için sadece doğayı gezmesini değil aynı zamanda doğa ile baş başa kalmayı ve doğayı da öğrenmesini istiyoruz. Bu tür etkinlikle eğitimin sadece dört duvar arasında yapılamayacağını aynı zamanda doğada da yapılacağını öğretmenlerimiz gördüler ve bire bir yaşadılar. 20 saatlik eğitim kampına katılan öğretmenler ailelerinden ayrı kalarak büyük bir fedakârlık gösterdiler. Sizlerin kamp süresince özverili çalışmalarınızı yakından gördük. Okullar ara tatiline girmesine rağmen geleceğimiz çocuklarımızın eğitimlerine daha güzel katkı sunmak için tatilinizden fedakârlık yaptınız hepinize teşekkür ediyorum.’’

Eğitim kampına katılan öğretmenlere kamp sonrası katılım belgesi İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Açıkyörük, şube Müdürleri Erdoğan Tekin ve Mahmut Karaağaç tarafından verildi.