GÜNCEL
Giriş Tarihi : 12-11-2019 18:28   Güncelleme : 12-11-2019 18:31

Erdemli Ülkü Ocaklarından Kaymakam Kula ve Başkan Tollu'ya Ziyaret

Erdemli Ülkü Ocaklarının çiçeği burnunda yeni başkanı Soner Bağ, yönetimi ile birlikte Erdemli Kaymakamı Avni Kula ile Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu’yu makamlarında ziyaret etti, Dönence dergisi armağan etti.

Erdemli Ülkü Ocaklarından Kaymakam Kula ve Başkan Tollu'ya Ziyaret

Erdemli Ülkü Ocakları Başkanı Soner Bağ, yönetimini kurduktan sonra ilk ziyaretini Mersin Ülkü Ocakları Başkanı Çağrı Ünel’e gerçekleştirdi. Daha sonra ara vermeden çalışmalara başlayan Başkan Soner Bağ, kurum ziyaretleri gerçekleştirmeye devam ediyor. Bu kapsamda Erdemli Kaymakamı Avni Kula’yı ve Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu’yu ziyaret eden Bağ, Ülkü Ocaklarının niteliğine dikkat çekerek ilçede tüm kurumlarla el ele vererek eğitimi öncelik haline getireceklerini söyledi.

Ziyaretler esnasında kurum yöneticilerine Ülkü Ocakları Genel Merkezinin yayınladığı Dönence dergisini hediye eden Bağ, burada yaptığı açıklamada, “Ülkü Ocakları, eğitimin temel alındığı ve gençlerin nitelikli bireyler olarak yetiştirilmek istendiği bir kuruluştur. Tarih boyunca birçok kez iftiralarla üzerine çamur atılmak istense de, nihai hedefinden sapmamış olan bu Ülkü’nün hizmetkârı olarak çalışmaya devam etmiştir. İşte bu yüzden ilçemizde bulunan tüm kurumları ziyaret ederek, gençlerimiz için neler yapabileceğimiz konusunda istişarede bulunuyoruz. Allah bu yolda hepimize güç versin” dedi.

Gençliğin küresel saldırı altında olduğuna dikkat çeken Bağ, ‘’Önceliğimiz gençlerimizi tüm kötülüklerden ari tutmaktır. Yurt içinden ve yurt dışından gençlerimizin beynini ve kanını kirletmek için saldırılar olanca gücü ile yapılıyor. Gençlerimizi vatanına, milletine, bayrağına dinine bağlı yetiştirmenin azmi içindeyiz. Hepimiz iyi bilmekteyiz ki milli duyguları zayıf bir gençlik olası tüm saldırıların altında kalır. Ülkü Ocakları olarak gençlerimizin milli manevi yönden iyi eğitilmiş olması için var gücümüzle çalışmaktayız. Gençlerimizi tüm kötülüklerden korumak için el birliği etmeliyiz’’ şeklinde konuştu.