GÜNCEL
Giriş Tarihi : 11-11-2019 16:48   Güncelleme : 12-11-2019 17:06

11 Kasım Milli Ağaçlandırma Seferberliğinde Erdemli’ye 50 Bin Fidan

Yurt genelinde milli ağaçlandırma seferberliğinde 11 milyon fidan dikilirken Erdemli ilçesinde de 11 ayrı noktada harnup, kızılçam, servi ve sedir fidanlarından oluşan toplam 50 bin fidan dikildi.

11 Kasım Milli Ağaçlandırma Seferberliğinde Erdemli’ye 50 Bin Fidan

Karahıdırlı Mahallesi Ömer tepe mevkii Endüstriyel Plantasyon sahasında gerçekleştirilen fidan dikim sahasında düzenlenen törende konuşan Erdemli Orman İşletme Müdürü Murat Körlü, dikim sahasına gelen öğrencilerin oluşturduğu renklerle alan adeta gelincik tarlasına döndüğünü söyledi.

Körlü, ‘’Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde başlatılan milli ağaçlandırma seferberliğinde Erdemli ilçemizde 11 noktada 50 bin fidanı toprakla buluşturdu’’ dedi.

Şehitlerimizin kanları pahasına emanet bıraktığı bu cennet vatanı biz ormancılar koruma ve geliştirme bilincinde olduklarını belirten Körlü, ‘’Bu cennet vatan için başlatılan milli ağaçlandırma seferberliğinde geleceğe miras, geleceğe nefes vermek asli görevimizdir. Bu görevlerimizden bir tanesini de halkımız ve geleceğimiz çocuklarımız ile birlikte gerçekleştiriyoruz. Yüzlerce çocuğumuzla fidan dikmenin mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz’’ diye konuştu.

Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu da konuşmasında ağaç dikmenin önemine dikkat çekti, daha çok fidan dikmek gerektiğini söyledi.

Konuşmaların ardından Erdemli Kaymakamı Avni Kula, Cumhuriyet Başsavcısı Durmuşali Karakoca, Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, protokol mensupları, gaziler, siyasi parti temsilcileri, gaziler, öğrenciler, öğretmenler ve vatandaşlar katıldı.