SAĞLIK
Giriş Tarihi : 11-11-2019 15:42

Erdemli Devlet Hastanesine Uluslaraarası Sağlık Turizmi Yetki Belgesi

Erdemli Devlet Hastanesi’ne Sağlık Bakanlığı tarafından Uluslararası sağlık turizmi yetki belgesi verildi.

Erdemli Devlet Hastanesine Uluslaraarası Sağlık Turizmi Yetki Belgesi

Sağlık turizmi konusunda gerekli çalışmaları tamamlayan Erdemli Devlet Hastanesi, Sağlık Bakanlığına yaptığı başvurunun ardından yapılan inceleme ve denetimler sonucunda sağlık turizmi yetki belgesinin verilmesine karar verildi.  Uluslararası Sağlık Turizmi Yetki Belgesi Mersin İl Sağlık Müdürü Dr. Sinan Bahçacı tarafından Erdemli Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Erman Eker ’e teslim edildi.

Erdemli Devlet Hastanesine Uluslararası Sağlık Turizmi Yetki Belgesi verilmesi ile ilgili gazetecilere açıklama yapan Başhekim Dr. Erman Eker, Erdemli Devlet Hastanesinde 2018 yılında 147 adet turistin tedavi edildiğini söyledi. 2019 yılının ilk 9 aylık sürede bu rakam 141 olduğunu anımsatan Eker, ‘’Sağlık turizmi dünyada son 10 yılda hızla gelişmiştir. Dünyada uluslararası hasta sayısı bakımından sırasıyla ilk 5 ülke; ABD, Almanya, Tayland, Hindistan ve Türkiye’dir. Turizm sektörünün çeşitlendirilmesi ve 12 aya yayılması, dünyada söz sahibi olmaya başlayan sağlık sektörünün marka değeri için sağlık turizmi çok önemli bir yer tutmaktadır.

Bu kapsamda Sağlık Bakanlığımızın ve Mersin İl Sağlık Müdürlüğümüzün teşvik ve destekleriyle altyapısını güçlendirip tamamladığımız sağlık turizmi çalışmalarımızın ilk meyvesini aldık ve hastanemiz uluslararası sağlık turizmi yetki belgesini aldı. Artık daha çok çalışıp hastanemizin adını bu değişen gelişen sektörde daha fazla duyuracağız. İlimizde, bu hizmetin ülkemiz içinde önemli bir yapıtaşını oluşturan Mersin Şehir Hastanemizin öncülüğünde bizde rolümüz ve kapasitemiz doğrultusunda çalışmaya devam edeceğiz” diye belirtti.