GÜNCEL
Giriş Tarihi : 09-11-2019 18:10

Hayırlı Olsun Kaya Başkan

Mersin Gazeteciler Cemiyeti Olağanüstü Kongresini yaptı. Divan başkanlığını Ahmet Akın’ın yaptığı kongrede 114 Oy alan Kaya Tepe yeni başkan seçildi.

Hayırlı Olsun Kaya Başkan

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Akdeniz Belediye Başkanı Muhammed Gültak, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan ile mersin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ayhan Kızıltan’ın da katıldığı seçimde derneğe kayıtlı 353 üyeden 312’si oy kullandı.

4 adayın yarıştığı seçimde Kırmızı Liste ile seçime giden Kaya Tepe 114 oyla seçimi aldı. Diğer adaylar İbrahim Yalçıner 52, Fatih şahin 72, Turgay Demirtaş ise 65 oy aldı.

Tarihe not düşme adına toplu hareket etme kararı alan Erdemli’li gazeteciler seçimde Kaya Tepe’yi destekleyeceğini seçimden üç gün önce açıklayarak seçime damga vurdu. Kaya Tepe’nin yönetimine Veli Coşkun’u da vererek desteğini pekiştirdi.

En yakın rakibine 42 oy fark atan Kaya Tepe ve yönetim kuruluna Erdemli Ajans olarak başarılar diliyoruz.

Başkan Tepe Seçimde birlik ve beraberlikten yana hareket ederek seçimde belirleyici olan Erdemli’li gazetecilere çok teşekkür ederek, “Erdemli’den gelen destek açıklaması bizleri motive ederek seçim kazanmamızda büyük rol oynadı. Hepsine teşekkür ediyorum. Mersin’imize hayırlar getirmesini diliyorum”. Dedi.