EĞİTİM
Giriş Tarihi : 07-11-2019 18:48

Erdemli’de “Durakta Matematik Projesi’’

Çocuklara matematik dersini sevdirmek amacı ile tüm yurtta olduğu gibi Erdemli’de de ‘’Durakta Matematik Projesi’’ afişleri Merkez Mahallesi Alparslan Türkeş Bulvarı üzerindeki minibüs ve otobüs duraklarına törenle asılarak uygulamaya başlandı.

Erdemli’de “Durakta Matematik Projesi’’

İlçe Kaymakamı Avni Kula, Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Açıkyörük, Şube Müdürü Niyazi Gürgan, Hacı Halil Arpaç Mahallesi Muhtarı Hüseyin Nergiz, Ortaokul Müdürü Hakkı Sami Bakkal, matematik öğretmeni Mehmet Coşkun ve öğrenciler katıldı.

Erdemli Kaymakamı Avni Kula, Belediye Başkanı Mükerrem Tollu ile İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Açıkyörük okul matematik öğretmeni Mehmet Coşkun’dan proje hakkında bilgi aldı. Kaymakam Avni Kula, okul yöneticilerine ve öğrencilere projeye katılmalarından dolayı teşekkür ederek başarılar diledi.

"Durakta Matematik Projesi" öğretmen camiasında çok beğenildi ve çok kısa bir sürede 81 ilden pek çok öğretmenin projeye dahil olmak ve bu anlamlı çalışmayı birlikte yürütmek istediğini dile getiren Coşkun,

Projenin ulusal olmaktan çıkarak uluslararası bir boyut kazandığını ve eTwinning onayı alarak uluslararası bir projeye dönüştüğünü kaydetti.

 "Durakta Matematik Projesi" ülkemizin dört bir tarafında hayata geçtikçe, matematik "fobi" olmaktan çıkıp; büyük bir keyif kaynağına dönüşeceğini savunan matematik öğretmeni Mehmet Coşkun, ‘’Bu da matematiksel bir terimle ifade etmek gerekirse çarpan etkisiyle her insanımızda matematik sevgisi yaratacaktır.

Bu vesile ile bu muhteşem projenin oluşmasında büyük emeği olan başta Durakta Matematik Projesi'nin çizeri-yöneticisi Mukaddes Karip'e ve çalışmalarımın önünü açan Erdemli kaymakamımız Avni Kula’ya. Çalışmamıza değer verip projelerimizi destekleyen Erdemli Belediye Başkanımız Mükerrem Tollu’ya, projemizin her daim arkasında duran İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Açıkyörük’e ve mahalle muhtarımız Hüseyin Nergiz’e teşekkür ediyoruz’’ dedi.