EĞİTİM
Giriş Tarihi : 04-11-2019 19:08

Erdemli Belediyesinden Çocuklara Trafik Eğitimi

Erdemli Belediyesi, Ağaç yaş iken eğilir atasözünden yola çıkarak 2 bin metrekare alan üzerine kurduğu çocuk trafik eğitim parkurunda çocuklara trafik eğitimi veriyor

Erdemli Belediyesinden Çocuklara Trafik Eğitimi

Erdemli belediyesinden verilen bilgiye göre, trafik eğitimi 7-14 yaş aralığındaki çocuklara veriliyor. Trafik eğitimi 2 bin metrekare alan üzerinde özel donanımlı 5 araçlık Eğitim Parkurunda veriliyor.

Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Ekim ayı içerisinde 436 öğrenciye uygulamalı eğitim verildiğini söyledi.

Tollu, “Toplumumuzda ve ailelerimizde parçalanmalara sebep olan trafik kazalarının önlenmesi adına, trafiğe çıkan vatandaşlarımızın araçlarını bilinçli bir şekilde kullanması için çocuklarımızı bu yaşta eğitime tabi tutup, trafik kurallarını öğretiyoruz. Mal ve can kaybına neden olan kazaların, çok ciddi bir tahribata yol açtığı muhakkak. Bu kazalarda yakınlarını kaybeden ailelerimizin, telafisi olmayan parçalanmalar yaşadığına da şahit oluyoruz. Biz de trafik kazalarını azaltmak adına, çocuklarımızı küçük yaşlarda eğitime tabi tutuyoruz. İnşallah bu sayede, kazalar azalacak. Okullardaki çocukların trafik eğitimleri sürecek” dedi.