GÜNCEL
Giriş Tarihi : 01-11-2019 13:52

On Numara Proje

Erdemli Şoförler Odası Başkanı Orhan Güler’in girişimi ile Arpaçbahşiş Minibüsleri Kooperatifi Sağlık Meslek Lisesi okul çıkış öğrencilerin taşımasını 1 lira olarak belirledi. Kooperatif öğrencilerin Okuldan çıkış saati olan 16 ile 17:30 saatleri arasında çarşı merkezine kadar ki taşımayı 2 lira yerine 1 liraya taşıyacak.

On Numara Proje

Aynı duyarlılığın MESKOOP yöneticilerinden de bekleniyor. Öğrenciler ise alınan karardan çok memnun kaldıklarını dile getirirken ‘’Öğrencilere yapılan bu destek süper ve on numara proje’’ dediler.

Erdemli Kaymakamı Avni Kula, beraberinde ilçe Emniyet Müdürü Ahmet Şahingözlü, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Açıkyörük ve Erdemli Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Orhan Güler ile birlikte Sağlık Meslek Lisesi öğrencilerinin ‘’Emin ellerde’’ sosyal sorumluluk projesinin uygulanacağı yeri ziyaret etti.  Kaymakam Kula, proje kapsamında öğrencilerin okul çıkış saati olan 16:00 ile 17:30 saatleri arasında okul ile şehir merkezi olan Hükümet Konağı önüne kadar yapılan taşımayı Arpaçbahşiş Minibüsleri Kooperatifi 2 liraya yerine 1 liraya taşıyacağını belirtti.

Öğrencilerin sağlıklı ve güvenli bir şekilde şehir merkezine ulaşmalarının sağlanması amacıyla oluşturulan ‘’Emin Ellerde’’ projesinin D-400 Karayolu üzerindeki diğer okullarda da yürütülmesi çalışması yapıldığını kaydeden Kula, bu projeye öncülük eden başta İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Açıkyörük’e, Erdemli Şoförler Odası Başkanı Orhan Güler. Arpaçbahşiş Minibüsleri Kooperatifi Başkanı Hüseyin Gökbulut, yönetim kurulu ve üyelerine, Erdemli Kanuni Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi  (Sağlık Meslek Lisesi) Müdürü Celil Murat Çelik, müdür yardımcıları ve öğretmenlere teşekkür etti.

Projede amacın öğrencilerin okul çıkışı şehir merkezine gitmek için araçlara otostop çekmeleri yerine daha güvenli ve sağlıklı aynı zamanda ekonomik taşımasının yapılmasını sağlamak olduğunu vurguladı. Ana yol üzerindeki otostop alışkanlığını ortadan kaldırmak olduğuna vurgu yapan Kula, ‘’Burada amaç çocuklarımızın güvenli bir şekilde ulaşımlarının sağlanmasıdır. Proje başladığından bu yana otostopla ulaşım sağlama konusu yüzde 15 indirildi.

Okul çıkışı projeden 120 öğrencinin istifade ettiğini de dile getiren Kaymakam Kula, 16:00 ile 17:300 saatleri arasında okul çıkışı öğrencilerimizi çarşıya taşıma fiyatının 2 lira yerine 1 liraya taşınmasının diğer toplu ulaşım firmalarından da beklemekteyiz. 1 liraya öğrenci taşıma hem öğrenciyi güvenli taşınmış hem de ekonomik katkı sunmuş olacaktır. Projeye destek veren herkese teşekkür ederim’’ dedi.

Erdemli Şoförler ve otomobilciler odası başkanı Orhan Güler ise uygulamanın diğer toplu taşıma yapan firmalarda da uygulanması çalışması yaptıklarını söyledi. Güler, öğrencilerimizin şehir merkezine ulaşmak için otostop çektiklerini üzülerek izliyorduk bu proje sayesinde bu durumu en aza indirmenin çabası içindeyiz diye belirtti. Projeyi ilk etapta Sağlık Meslek Lisesinden başlattık ilerleyen zamanda D-400 Karayolu üzerindeki tüm liselerde hayata geçirmeye çalışacakları müjdesini de verdi.

Erdemli Kanuni Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (Sağlık Meslek Lisesi)  Müdürü celil Murat Çelik de projenin başarılı olacağını belirtti. Öğrencilerin otostop çekerek çarşıya ulaşmak istemelerinin kendilerini vicdanen rahatsız ettiğini geliştirdikleri proje ile bu sorunu ortadan kaldırmanın yollarını aradıklarını kaydetti.

Okullarında toplam 380 öğrencinin eğitim gördüğünün bunlardan 120 tanesinin hayata geçirilen projeden yararlandığına dikkat çeken Çelik, ‘’Artık öğrencilerimiz güvenle şehir merkezine ulaşacaklar. Katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum’’ diye belirtti.

Arpaçbahşiş Minibüsleri Kooperatifi Başkanı Hüseyin Gökbulut da projenin önemine vurgu yaptı. Öğrencilerin çıkış saatleri olan 1,5 saatlik zaman diliminde çocuklarımızın sağlıklı bir şekilde ulaşımlarının sağlanmasına kooperatif olarak biz de katkı sunma çabası içindeyiz diyerek projeye destek verdiklerini kaydetti.