Erdemli Öğretmenler Gününü Kutladı
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıErdemli Öğretmenler Gününü Kutladı

İlçemizde 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla kutlama programları düzenlendi.

Erdemli Öğretmenler Gününü Kutladı
Bu içerik 2862 kez okundu.

Kutlama programının ilki Erdemli Belediyesi Sahil Parkı Dr. Devlet Bahçeli Meydanındaki ilçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Metin’in Atatürk Anıtı'na çelenk bırakmasıyla başladı.


İkinci tören 15 Temmuz Şehitleri İmam Hatip Ortaokulunda gerçekleştirildi. Buradaki törene ilçe Kaymakamı Osman Taştan, belediye başkanı Mükerrem Tollu, Garnizon Komutanı Personel Yüzbaşı Gökhan Bilgin, AK Parti Erdemli ilçe başkanı Mehmet Topçu, MHP ilçe başkanı Bekir Özsu, STK temsilcileri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Metin burada günün anlam ve önemini belirten konuşma yaptı. Metin konuşmasında, Atatürk’ün öğretmenlere söylediği sözleri hatırlatarak, "Cumhuriyetin özverili öğretmen ve eğitimcileri Yeni nesli sizler yetiştireceksiniz. Ve yeni nesil sizin eseriniz olacaktır. Eserinizin değeri yeteneğiniz ve özverinizle orantılı olacaktır. Cumhuriyet, fikren, ilmen, bedenen güçlü ve yüksek karakterli koruyucular ister. Yeni nesli bu nitelik ve yetenekte yetiştirmek sizin elinizdedir. Seçkin görevinizin yerine getirilmesi için, yüksek çabalarla kendinizi bu işe vereceğinize inanıyorum" ifadelerini anımsattı.

Toplumları geleceğe hazırlayan, eğitim ve öğretim sürecinin temel nüvesi olan öğretmenler diyen Metin şöyle konuştu:

‘’Toplumların gerçek mimarlarıdır. Her şeyin eğitim ve öğretimle başladığı yüzyılımızda, sosyo-ekonomik anlamda çağdaş uygarlık seviyesine yaklaşmış toplumlar, eğitim öğretim mimarı olan öğretmenler sayesinde, bu noktaya gelmişlerdir

Öğretmenler,  şanlı tarihimizde ve milletimizin kalbinde, seçkin yerini almış, takdir ve saygıyla anılan bir mesleğin bireyleridir. Bu millete Anadolu'nun kapılarını açan Sultan Alparslan'ı çağ açıp çağ kapayan Fatihleri, tarihin en muhteşem şahsiyetleri olan Yavuzları, Kanunileri, mazlum milletlerin hürriyet örneği olan Atatürk'ü yetiştiren öğretmenlerdir.

Öğretmen öğrenendir, öğretendir, üretendir. O fikir düzleminin vazgeçilmez kişisidir. O bir toplumun ekonomik, sosyal ve siyasal temellerini şekillendiren mihenk taşıdır.

Dünyanın en zor uğraşı olarak tanımlayabileceğimiz insan yetiştirme uğraşında, çocukların beden, ruh, kişilik ve karakter oluşumunda, onları geleceğe hazırlamada, muhakeme yapma ve gerçeğe ulaşabilme becerisi kazandırmada emek sahibi oldukları bir gerçektir.

Toplumumuz öğretmenlerimizin açtığı çağdaş yolda yeni ufuklara ilerlerken Ümit ediyorum yarınlar her anlamda daha iyi ve daha güzel olacaktır.Siz sevgili öğretmenlerimizin her şeyin en iyisine ve güzeline layık olduğuna yürekten inanıyorum. Tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyorum.’’

Konuşmanın ardından öğretmenlik mesleğine yeni başlayan 10 stajyer öğretmen yemin ederek göreve başladı. Emekli öğretmenlere ise teşekkür plaketleri Kaymakam Osman Taştan tarafından verildi.

Yeni öğretmenler adına Lütfi Geçim, emekli öğretmenler adına İsmail Ateş günün anlam ve önemini belirten konuşma yaptı. Erdemli İMKB Fen Lisesi öğretmen ve öğrencileri Edebiyat öğretmeni Mustafa Mingil yönetiminde  öğretmenlikle ilgili oratoryo sundu.  

erdemli ajans erdemli öğretmenler günü kutlaması
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Polis Çekirgeleri Zıplatmadı
Polis Çekirgeleri Zıplatmadı
Şeytan Köprüsünde 10 Günlük Bebek Bulundu
Şeytan Köprüsünde 10 Günlük Bebek Bulundu
Futbol Şenliği Başladı
Futbol Şenliği Başladı
Aile Destek Merkezine Büyük İlgi
Aile Destek Merkezine Büyük İlgi