GÜNCEL
Giriş Tarihi : 19-10-2019 13:39   Güncelleme : 19-10-2019 20:16

Muhtarlar Gününde Asker Selamlı Kutlama

19 Ekim Muhtarlar Günü Erdemli'de düzenlenen törende asker selamı ile kutlandı.

Muhtarlar Gününde Asker Selamlı Kutlama

Muhtarlar günü dolayısı ile iki ayrı tören düzenlendi. İlk törende Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu Erdemli Protokolüne ve muhtarlara bi Limon kafede sabah kahvaltısı verdi.

Tüm muhtarların bir araya geldiği kahvaltı sonrası Kuranı Kerim okundu dualar edildi, Mehmetçiğe çıktığı Barış Pınarı Harekâtında başarı dilendi. Kahvaltıda konuşan belediye başkanı Tollu, 2014 Büyükşehir yasası ile Erdemli’nin fiziki büyüklüğünün 42 kat arttığını hizmet alanlarının da Tarsus ilçesinden sonra ikinci sıraya oturduğunu söyledi.

Her mahalleye eşit hizmet götürmeye çalıştıklarını vurgulayan Tollu, sağlam mali yapısı ile ülkenin en iyi hizmet veren belediyesi olmanın gururunu yaşadıklarını kaydederek, ‘’19 Ekim Muhtarlar tüm muhtarlarımıza kutlu olsun’’ dedi.

Erdemli Kaymakamı Avni Kula da konuşmasında muhtarlığın kuruluşu hakkında detaylı bilgi vererek muhtarların günlerini kutladı.

Mersin Milletvekili Baki Şimşek’te yaptığı konuşmada Demokrasinin temel taşlarından birisi olan Muhtarların gününü kutlayarak Barış Pınarı harekatına katılan askerlere selam gönderdi.

İkinci Tören Erdemli Belediyesi Sahil Bandı Dr. Devlet Bahçeli Meydanındaki Atatürk Anıtına Erdemli Muhtarlar Derneği Başkanı Sinan Ay’ın Çelenk koyması ile başladı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından dernek başkanı Sinan Ay günün anlam ve önemini belirten konuşma yaptı. Ay, 19 Ekim 2015 yılında Cumhurbaşkanlığı tarafından 19 Ekim gününün kabul edilerek kutlanılmaya başladığını söyledi.

Konuşmanın ardından Erdemli Müftüsü Dr. Hayri Erenay tarafından fetih suresi ve dualar edildi. Erdemli Muhtarlar Derneği tarafından Erdemli Kaymakamı Avni Kula, Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, En genç muhtar olarak Muhammed Var ile en çok muhtarlık yapan Veli İpçi’ye teşekkür plaketi verildi. Plaket törenine MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek de katıldı. Şimşek, belediye başkanı Mükerrem Tollu’nun plaketini verdiği esnada asker selamına durdu. Herkes askerlerimize selam göndererek manevi destek olmalı diye konuştu.

Tören sonrası anı fotoğrafı çektirilirken ‘’Barış Pınarı’’ Harekatına atıfta bulunarak protokoldeki herkes asker selamı verdi.

19 Ekim kutlama törenine Erdemli Kaymakamı Avni Kula, MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek, Cumhuriyet Başsavcısı Durmuş Ali Karakoca, Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Muhtarlar Derneği Başkanı Sinan Ay, daire amirleri ve muhtarlar katıldı.