KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 19-10-2019 13:00

Erdemli Şehir Tiyatrosu Perde Dedi

Erdemli Belediyesi Şehir Tiyatrosu, ‘Entrikalı Dolap Komedyası’ ile sezon açılışını gerçekleştirdi.

Erdemli Şehir Tiyatrosu Perde Dedi

Erdemli Belediyesi Şehir Tiyatrosu, ‘Entrikalı Dolap Komedyası’ ile Belediye Kültür Merkezinde düzenli hale getirdiği tiyatro gösterilerine, Cuma günü başladı. Yediden yetmişe her yaş gurubundan vatandaşlara tiyatro eğitimi veren ve bunu gerçekleştirirken her Cuma farklı bir gösterimle izleyici karşısına çıkan Belediye Şehir Tiyatrosu, saat:19.00’da başlayan oyunda gösterdiği performansla sanatseverleri büyüledi. Genel Sanat Yönetmeni Deniz Sandalcı ayrıca; sezon eğitimi için kayıtların başladığını vurgulayarak, tiyatro eğitimi almak isteyen vatandaşları da 25 Ekim’e kadar Kültür Merkezine beklediklerini belirtti.

Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu; Ayaş Antik Tiyatro Festivali, Kızkalesi Film Günleri gibi birçok projeye hayat verdiklerinin altını çizerek, kültürel faaliyetlerde de vatandaşların ihtiyaçlarına ve taleplerine cevap vermeye çalıştıklarını bildirdi. Geçen yıl gerçekleştirdikleri, Elause Sebaste Antik Kenti Tiyatro Festivali ile yaklaşık 2000 yıl sonra tarihi amfinin perdelerini araladıklarını ve ulusal tiyatrocuları bir araya getirdiklerini dile getiren Başkan Mükerrem Tollu, sözlerini şu ifadelerle tamamladı,

“Erdemlimizi sadece alt yapı noktasında değil, sanatsal ve kültürel faaliyetlerle de destekliyoruz. Çünkü gelişmenin tek taraflı olamayacağını çok iyi biliyoruz. Düzenlediğimiz festivallerle; ilçede turizmi canlandıracak çalışmalar yaparken, bir taraftan da vatandaşlarımıza yeni sosyal yaşam alanları oluşturuyoruz. Özellikle gençlerimizi kötü alışkanlıklardan korumak adına kültürel ve sanatsal faaliyetlere önem verdik. Bu çalışmalardan biri olan tiyatro gösterilerimiz, her hafta Cuma günü Kültür Merkezimizde devam etmekte, tüm vatandaşlarımızı davet ediyorum. Bugün buraya gelen sanatseverlerimize ve oyuncularımıza da çok teşekkür ediyorum.”