EĞİTİM
Giriş Tarihi : 18-10-2019 18:49

Kızkalesi Ortaokul Öğrencilerinden Mehmetçiğe Selamlı Destek

Mersin’in önemli turizm merkezlerinden Kızkalesi İlk ve Orta Okulu öğrencileri okul bahçesinde ‘’Barış Pınarı’’ Harekâtına destek vermek amacı ile ‘’Askere selam’’ olsun ve Ayyıldız koreografisi hazırladı. Öğrenciler iki ayrı etkinlik düzenleyerek Mehmetçiğe destek verdiklerini haykırdılar.

Kızkalesi Ortaokul Öğrencilerinden Mehmetçiğe Selamlı Destek

Kızkalesi İlkokulu Müdür Yardımcısı Emine Topkara’nın hazırladığı iki ayrı etkinlikle öğrenciler Barış Pınarı Harekâtına katılan Mehmetçik’e sevgi gösterisinde bulundu. Etkinliğin birincisinde okul bahçesinde Ayyıldız’lı koreografi hazırlayan öğrencilere okul müdürü Ercan Bozoğlu, beden eğitimi öğretmeni Bülent Demirel, Mezitli Belediyesi Plates eğitmenleri Yaprak Deniz Dutlu ile eşi Ali Dutlu eşlik etti.

Öğrenciler ilk etkinlikte okul bahçesinde ay ve hilal yaparak Ayyıldız oluştururken aynı zamanda ‘’Barış Pınarı’’ Harekâtına katılan Mehmetçiklere sevgilerini göstermek üzere selama durdular. Öğrenciler ikinci etkinliği ise okulun dışında eğitim projesi kapsamında Kızkalesi sahilinde yaptılar. Burada Plates eğitmenleri Yaprak Deniz Dutlu ile eşi Ali Dutlu yönetiminde spor etkinliği yaptı. Tatilcilerin de denize girmeye devam ettiği Kızkalesi sahilinde öğrencilerin Plates sporu sonrasında asker selamı vermesi dikkat çekti.

Kızkalesi İlkokulu Müdür Yardımcısı ve etkinlik sorumlusu Emine Topkara, Barış Pınarı Harekâtına katılan Mehmetçiklere destek olmak için okul bahçesinde Ay ve Hilal koreografisi hazırladıklarını, İstiklal Marşı okuyup ardından da selam durarak askerlere sevgi gösterisinde bulunduklarını kaydetti.

Topkara ikinci etkinliğin ise Mezitli Belediyesi Plates Eğitmenleri tarafından Kızkalesi sahilinde Plates sporu yaparak, eğitimin okul dışında da yapıldığını ifade ederek, ‘’Çocuklarımız Kızkalesi sahilinde Plates sporu yaparak spor yapmaya dikkat çektiler. 20 öğrencimiz ile yaptığımız sporla obeziteye ve çocukları esir alan cep telefonu ve tablet kullanımına dikkat çektik. Etkinliğin ardından tekrar askerlerimiz için selama durduk’’ dedi.

Okul Müdürü Ercan Bozoğlu ise okulda ders başı yapmadan önce sabah sporu yaptıklarını ardından da okul dışına çıkarak çeşitli sportif etkinlikler düzenlediklerini vurguladı. Bozoğlu, bu tür etkinliklerin devam edeceğini belirtti.