GÜNCEL
Giriş Tarihi : 16-10-2019 03:32   Güncelleme : 12-11-2020 20:41

Duyarlı Vatandaş Kovayla Yangını Söndürmeye Çalıştı

Gücüş Mahallesi Şaar Koruklar Mevkiinde ormanlık alanda yangın çıktı. Yaklaşık 150 dönümlük ormanlık alan yandı. Yangını vatandaşlarında yardımıyla itfaiye,ormancılar büyük bir özveri ile kontrol altına aldılar. Yangın soğutma söndürme çalışmaları devam ediyor.

Duyarlı Vatandaş Kovayla Yangını Söndürmeye Çalıştı

Yangın, 22.00 sıralarında rüzgârın da etkisi ile Gücüş Mahallesi Şaar Koruklar mevkiinde çıktı. Bölgeden duman yükseldiğini görenler, durumu itfaiyeye bildirdi. İhbar üzerine bölgeye Erdemli Orman İşletme Müdürlüğü'ne bağlı ekipler sevk edildi. Mersin Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi ile Erdemli Orman İşletme Müdürlüğüne bağlı 10 arazöz, 3 su tankı ile alevlere müdahale eden ekiplere mahalle sakinleri vatandaşlar da destek verdi.

Ekiplerin yangına müdahalesi sürerken, alevlerin çevrede bulunan ev ve hayvan barınaklarına sıçramaması için de büyük çaba sarf ediliyor. Yangın ile ilgili bilgi veren Erdemli Kaymakamı Avni Kula, yangın dolayısı ile bölge halkına geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Kula, yangının kısmen kontrol altına alındığını ancak aşırı rüzgârın yangında etkili olduğunu belirtti. Kula, yangında can kaybı olmazken, itfaiye ekiplerinden bazılarının dumandan etkilendiğini ve sağlık ekiplerinin anında müdahale ettiklerini kaydetti.

Erdemli Orman İşletme Müdürü Murat Körlü ise yangını kısmen kontrol altına aldıklarını ancak havanın rüzgarlı olmasından dolayı yangına müdahalede zorlandıklarını kaydetti. Körlü yangın söndürmeye çevredeki vatandaşların da katılarak kendilerine destek olduklarını belirtti. Körlü ekiplerin yangın tamamen sönünceye ve soğutma bitinceye kadar olay yerinde çalışmalarına devam edeceklerini söyledi.