SİYASET
Giriş Tarihi : 09-10-2019 15:38

Başkan Turmuş Güven Tazeledi

Büyük Birlik Partisi (BBP) Erdemli ilçe başkanlığı kongresini yaptı. Tek adayın çıktığı kongrede mevcut başkan Murat Turmuş ’un hazırladığı liste üyelerin güvenini alarak başkan seçildi.

Başkan Turmuş Güven Tazeledi

Büyük Birlik Partisi Erdemli İlçe binasında gerçekleştirilen kongreye; BBP İl Başkanı Alpay Yalman, İlçe Kadın Kolları Başkanı ve yöneticileri ile partililer katıldı.

Partililerin yoğun katılım gösterdiği kongre sonrası başkanlığa seçilen Murat Turmuş, "Hayırlısı ile kongremizi yaptık. Katılan katılmayan tüm dostlarımızdan Allah razı olsun" dedi.

Şahsına ve yeni yönetimine duyulan güvenden dolayı üyelere teşekkür eden Turmuş, "Kongremizi Allah'ın izniyle gerçekleştirdik. Bana ve dava arkadaşlarıma teşkilatımıza destek veren herkesten Allah razı olsun. Amacımız; daha iyi hizmet ve çizgimizden ayrılmadan, insanlara eşit davranmak, doğru, dürüst, gücümüzün yettiği yere kadar çalışmaktır” diyerek teşekkür etti.
'Kongremizin ülkemize, milletimize, partimize, Erdemli ilçemize ve tüm İslam alemine hayırlara vesile olmasını Cenabı Allah'tan temenni ediyorum" diyen Başkan Turmuş, BBP'nin, kuruluşundan bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada vicdanların sesi olmaya devam edeceğini belirterek, kurucu liderleri Muhsin Yazıcıoğlu'ndan devraldıkları davalarını, vatanı ve milletine hizmet etmek için Türkiye'nin her noktasına ulaştırabilmek adına gece gündüz demeden çalıştıklarını kaydetti.


Yeni Yönetim Kurulu üyeleri şu isimden oluştu:

Murat Turmuş, Ali Güven, Süleyman Akca, Dündar Ak, Serdar Güneri, Kadir Aldoğan, Kerim Kızılaslan, Fatih Sevindik, Kadir Uluğ, Enes Geçer, Muhammet Çevik, Mustafa Çelik, Menşure Özkan, Perihan Turmuş. Yedek üyeler Murat Uçar, Serdar Arslan, Erol Cingey, Yasin Mazak ve Caner Üstül.