GÜNCEL
Giriş Tarihi : 09-10-2019 14:45

Başkan Tollu Din Görevlilerini Unutmadı

Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu Erdemli’de görev yapan Din Görevlilerinin gününü bir proğram düzenleyerek kutladı

Başkan Tollu Din Görevlilerini Unutmadı

Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu Din Görevlileri haftası münasebeti ile düzenlediği kahvaltı ve yemek programında ilçede çalışan din görevlilerini bir araya geldi.

Kur’anı Kerim okunması ile başlayan programa Erdemli İlçe Kaymakamı Avni Kula, Erdemli İlçe Jandarma Komutanı Bnb. Erhan Erdoğan, Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Erdemli İlçe Müftüsü Hayri Erenay ile sendika temsilcileri, kurum ve kuruluş yöneticileri katıldı.

Proğramda bir konuşma yapan İlçe Kaymakamı Avni Kula, Erdemli’nin dini hizmetler veren kursları ile ön planda olduğuna değinerek, çalışmalarından dolayı görev sahiplerine ve bu programı düzenleyen Belediye Başkanı Mükerrem Tollu’ya teşekkür ederek din görevlilerin günlerini kutladı.

24 saat boyunca görevleri başında bulunduklarını dile getiren İlçe Müftüsü Hayri Erenay’ da Başkan Mükerrem Tollu’ya kendilerine verdiği değerden dolayı teşekkür etti.

Başkan Tollu’da yaptığı konuşmasında şunları söyledi, “Ülkemizin kültürel ve manevi değerlerine sahip çıkmak, onları korumak bizler için çok önemli. Sizler bu görevin ehemmiyetini, değerini bizlerden daha çok biliyorsunuz. Böyle önemli bir görevi seçerek bu topluma olan borcunuzu en iyi şekilde ödemiş bulunmaktasınız. Sizlere binlerce kere teşekkür ediyorum, Cenabı Hak sizlerden razı olsun. Bizim ailemize karşı, toplumumuza karşı ve milletimize karşı elbette ki sorumluluklarımız var ama bizlerin Dünya’daki mazlumlara karşı da sorumluluğumuz var. Nerede ezilen, mezalim altında bulunan biri varsa şu an bizden kurtuluş beklemekte. Bizlerde bu görevin bilincinde olarak bu aziz milleti bu asil milleti Büyük Atatürk’ün gösterdiği muasır medeniyetler seviyesine ulaştıracağız. Bugün burada da bu özel gün münasebeti ile din görevlilerimiz ile bir araya geldik. Davetimize icabet ettiğiniz için sizlere teşekkür ediyorum.” Dedi.