SPOR
Giriş Tarihi : 09-10-2019 13:16

Erdemli’deki Şampiyona Rekorlarla Sona Erdi

Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu tarafından 1-6 Ekim tarihleri arasında Mersin'in Erdemli ilçesinde düzenlenen Havalı Silahlar Federasyon Kupası, 10 metre tabanca atışları final müsabakaları ile sona erdi. İki tane de Yeni Türkiye Rekoru (YTR) kırıldı.

Erdemli’deki Şampiyona Rekorlarla Sona Erdi

Yarışmalarda büyükler, gençler, yıldızlar ve minik erkekler kategorisinde yarışmalar yapıldı. Yarışmanın son gününde iki tane de Yeni Türkiye Rekoru (YTR) kırıldı.

Yarışmada dereceye giren sporculara madalya ve kupaları federasyon yönetim kurulu üyesi Prof. Dr. Gürsel Çobanoğlu, Gençlik Hizmetleri ve Spor Erdemli İlçe Müdürü Adem kılıç, Federasyon Mersin il Temsilcisi Ahmet Kılınç Ahmet Şen ile il temsilcisi Ahmet Kılınç tarafından verildi. Federasyon kupası 10 metre tabanca finalinde büyük bayanlar, genç bayanlar, yıldızlar ve minik bayanlar birincilik için yarıştı. Yarışmalarda iki adet Yeni Türkiye Rekoru (YTR) kırıldı.

Büyük bayanlar tabanca ferdi dalında birinciliği İstanbul Yenidoğu Spor Kulübü Derneğinden Canan Türkoğlu elde etti. Türkoğlu aynı zamanda 237,1 puanla Yeni Türkiye Rekoru (YTR)’nin de sahibi oldu.

Genç bayanlar tabanca ferdi müsabakalarında birinciliği ise Ankara Gazi Gücü Gençlik Derneğinden Şevval İlayda Tarhan aldı. Genç bayanlar takım birinciliğini de Ankara Gazi Gücü Spor Kulübü takımı elde etti.

Yıldız bayanlar tabanca ferdi karşılaşmalarında birinciliği Ankara Gençlik Hizmetleri Spordan Sudem Beyza Civelek alırken takım halinde ise birinciliği Ankara Gençlik hizmetleri Spor takımı elde etti. Bu takım aynı zamanda 1084 puanla Yeni Türkiye Rekorunun da sahibi oldu.

Minik bayanlarda birinciliği İzmir Atıcılık Kulübünden Özgü Selen Demirel aldı.