SPOR
Giriş Tarihi : 04-10-2019 19:42

Erdemli Atış Poligonunda Şenlik Var

Türkiye Atacılık ve Avcılık Federasyonunun 2019 yılı faaliyet programında yer alan Havalı silahlar Federasyon Kupası Tabanca dalı yarışmaları ile Trap Skeet Bölgesel Güz Kupası yarışmaları resmi antrenman ile başladı.

Erdemli Atış Poligonunda Şenlik Var

Müsabakalar her iki dalda da pazar günü yapılacak final karşılaşmaları ile sona erecek. Şampiyonada dereceye giren sporculara madalya ve kupaları verilecek.

Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu Başkanı Ufuk Arman, Erdemli Atış Poligonunda yarışmaların şenlik havasında geçtiğini söyledi.

Havalı Silahlar Federasyon Kupası için 492 sporcu katılırken, Trap Skeet Güz Kupası Bölgesel yarışmaları için ise 181 sporcunun katıldığını söyleyen Arman, ‘’Trap Skeet yarışmaları için talep sayısı beklenilenin üzerinde çıkınca ikiye böldük bir bölümü Erdemli Atış Poligonunda karşılaşırken diğer 200 kişilik bölüm ise Eskişehir ilinde yarışmalara katılacak’’ dedi.

Trap Skeet yarışmalarında sporcu sayısının çok fazla olduğunu söyleyen Arman, bu nedenle yarışmaları ulusal ve bölgesel olmak üzere ikiye böldüklerini ifade ederek, ‘’Bölgeselde derece alan sporcularımız Ulusal karşılaşmalara gidecekler orada kendilerini ispat edip milli takıma katılma azminde olacaklar. Erdemli Atış Poligonu şu anda tam bir şenlik havasında. Çünkü kapalı alanda Havalı Silahlarda sporcular Federasyon Kupası için mücadele ederken açık alanda ise Trap Skeet sporcuları ulusal lige çıkmak için mücadele ediyorlar. Her iki karşılaşma 6 Ekim Pazar günü yapılacak final karşılaşmaları sonucu tamamlanacak’’ diye konuştu.