SPOR
Giriş Tarihi : 04-10-2019 19:27

Havalı Silahlar Tüfek Federasyon Kupası Sona Erdi

Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu 2019 yılı faaliyet programında yer alan ‘’10 metre Havalı Silahlar Federasyon Kupası Tüfek’’ dalı müsabakaları sona erdi. 10 metre tabanca ferdi müsabakaları ise yarın başlayıp Pazar günü sora erecek.

Havalı Silahlar Tüfek Federasyon Kupası Sona Erdi

Dereceye giren sporcu ve takımlara madalya ve kupaları federasyon Mersin il temsilcisi Ahmet Kılınç tarafından verildi.

Erdemli Atış Poligonunda gerçekleştirilen federasyon kupası 10 metre  müsabakaları minikler, yıldızlar, gençler ve büyükler kategorisinde yapıldı. Şampiyonada ayrıca 4 Yeni Türkiye Rekoru kırıldı.

Kategorilerinde birincilik elde eden sporcular şöyle:

Büyük Erkekler Tüfek Ferdi birinciliği Diyarbakır Tenis Atıcılık Derneğinden Ömer Akgün aldı.

Genç erkeklerde ise Erdemli Akdeniz Atıcılıktan Enes Buğra Yayla elde etti. Yayla aynı zamanda 244 puanla yeni Türkiye Rekorunun da sahibi oldu.

Yıldız erkekler tüfek ferdi dalında birinciliği Erzincan Gençlik Spor Kulübünden Galip Berat Afal aldı. Yıldız erkekler tüfek takımında ise birinciliği Çankırı Gençlik Spor elde etti.

Minik erkekler tüfek ferdi müsabakasında birinciliği Adıyaman Ahmet Muhammed Tekdal elde etti. Minik erkekler tüfek takım halinde birinciliği ise Aydın Gençlik Spor kulübü aldı. Bu takım aynı zamanda 840.4 puanla yeni Türkiye Rekorunun da sahibi oldu.

Büyük bayanlar tüfek ferdi yarışmasında birinciliği İstanbul bölgesinden Şeyma Nur Koca elde etti. Koca aynı zamanda 622,6 puanla Yeni Türkiye Rekorunun sahibi oldu.

Genç bayanlar tüfek ferdi dalında birinciliği Erdemli Akdeniz Atıcılıktan Şule Nur Tekeli birincilik elde etti. Genç bayanlar tüfek takım dalında  Eskişehir Gençlik ve Spor birincilik elde etti.

Yıldız bayanlar tüfek ferdi dalında birinciliği Gümüşhane Gençlik Spordan Feyza Nur Begüm elde etti. Begüm aynı zamanda 410.9 puanla Yeni Türkiye Rekorunun da sahibi oldu. Yıldız bayanlar tüfek takım birinciliğini ise Sakarya Gölkent Atıcılık Kulübü elde etti.

Minik bayanlar tüfek ferdi müsabakasında birinciliği Mardin Altun Atıcılık Spor Kulübünden Elif Berfin Altun elde etti.