GÜNCEL
Giriş Tarihi : 02-10-2019 17:56

Alman Natalie Erdemli’ye Geldi Ezandan Etkilendi Müslüman Oldu

Natalie Nametso Ehrmann isimli üniversiteli Alman kız öğrenci gezi için geldiği Erdemli’de duyduğu ezandan etkilenerek Müslüman oldu.

Alman Natalie Erdemli’ye Geldi Ezandan Etkilendi Müslüman Oldu

Müslüman olmak için Erdemli Müftülüğüne müracaat eden Alman öğrenci Natalie Nametso Ehrmann törenle şahadet kelimesi getirdi Neyla Nadide ismini aldı.

İslamiyet’i seçen Alman kız öğrenci Ehrmann, Müslümanların dinlerine olan bağlılıkları, yardımlaşma duyguları ve en önemlisi ezandan çok etkilendiğini söyledi.

Almanya’da üniversite öğrencisi olan ve gezmek için Erdemli’de bulunan Natalie Nametso Ehrmann, burudaki Müslümanların dinlerine olan bağlılıkları, yardımlaşma duyguları ve en önemlisi ezandan çok etkilendiğini söyledi.

Nadide Ehrmanın İslamiyet’i seçmesi için Erdemli Müftülüğünde tören düzenlendi. Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan merasimde Natalie Nametso Ehrmann Neyla Nadide ismini aldı. İlçe Müftüsü Dr. Hayri Erenay, Neyla Nadide’ye İslam dininin temel esasları ile ilgili bilgiler verdi. Neyla Nadide şahitlerin huzurunda Kelime-i Şahadet getirdi ve Müslüman oldu.

Rabbim İslâm üzere yaşamayı ve mümin olarak bu dünyadan göçmeyi nasip etsin diyen Dr. Erenay, şöyle konuştu:

‘’Allah katında tek din İslam'dır. İslam dini barış, cesaret ve adalet dinidir. İslam dini ölümsüzlük iksiridir. Ve İslam pazarlıksız, beklentisiz sevgidir. Neyla Nadide kardeşimizi tebrik ediyorum. Kardeşimizin dinimizi seveceğinden eminim. Bu merasimde Müslümanlığı kendi hür iradesiyle tercih eden kardeşimize Müslüman olduğuna dair ikrarlarını yazılı belge ile onaylayıp veriyoruz’’ dedi.

Merasim sonrasında İlçe Müftüsü Dr. Erenay, Neyla Nadide’ye ihtida belgesini verdi.