SPOR
Giriş Tarihi : 01-10-2019 18:22

Havalı Silahlar Federasyon Kupası Şampiyonası Başladı

Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu Havalı Silahlar Federasyon Kupası Şampiyonası Erdemli Atış Poligonunda resmi antrenmanla başladı.

Havalı Silahlar Federasyon Kupası Şampiyonası Başladı

Yurdun değişik il ve kulüplerinden 492 sporcunun katıldığı şampiyonada 10 metre tüfek ve tabanca atışları yapılacak. Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu Başkanı Ufuk Arman, federasyon kupası ile ilgili bilgiler verdi.

Federasyon kupası yarışmalarının federasyonunun faaliyet programları içerisinde yer aldığını belirten Arman, müsabakalarda yurt dışı baraj puanını geçen sporcuların 2020 yılında yurt dışındaki yarışmalara katılma hakkını elde edecek ve aynı zamanda alt yapı oluşturacak. 2020 yılında Japonya’nın Tokyo kentinde yapılacak olan olimpiyat hazırlıkları sürecinde bu tür yarışmalar bizim için çok çok önemli. Yurdun birçok bölgesinde hava şartları sertleşirken Mersin’de çok güzel yazdan kalma hava var. Bu da sporcularımızın rahat hareket etmelerini sağlıyor. Sporcularımızın kendi performanslarını yükseltmeleri açısından da bir fırsat oluyor. Tüm sporcularımıza başarılar diliyorum’’ dedi.

4-6 Ekim tarihlerinde bölgesel Trap yarışlarının da Erdemli’de yapılacağını kaydeden Arman, trap müsabakalarına da 181 sporcunun katılacağını kaydetti.