SPOR
Giriş Tarihi : 30-09-2019 19:33

Erdemli’nin Gururu Altın Kızlar

Erdemli Akdeniz Ortaokulu ile Şehit Öğretmen Hacı Ömer Serin Ortaokulu iki kız öğrenci katıldıkları Minikler Türkiye Tekvando Şampiyonası'ndan altın madalyayla döndü.

Erdemli’nin Gururu Altın Kızlar

Kız öğrenciler Erdemli Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gösterdikleri başarı dolayısıyla Cumhuriyet altını ile ödüllendirildi.

Kilolarında şampiyon olan sporcuları makamında kabul eden Erdemli Milli Eğitim Müdürü Yusuf Açıkyörük, öğrencilerin yaklaşık bin 500 sporcunun katılımıyla Sivas'ta gerçekleştirilen şampiyonadan başarıyla döndüklerini belirtti.

Açıkyörük, "İlçemiz Akdeniz Ortaokulu 8. sınıf öğrencisi Bedia Eken şampiyonada 45 kilogram bayanlarda Türkiye şampiyonu olmuştur. Ayrıca Şehit Öğretmen Hacı Ömer Serin Ortaokulu 7. sınıf öğrencisi Ceren Çetinel ise 40 kiloda Türkiye Şampiyonu olmuştur. Öğrencilerimiz ilçemizi başarıyla temsil etmişlerdir. Başarılarının devamını diliyoruz" dedi.

Öğrencileri, ailelerini, öğretmen ve antrenörlerini tebrik eden Açıkyörük, öğrencilere başarılarını milli sporcu olarak taçlandırmaları temennisinde bulundu. Açıkyörük konuşmaların ardından öğrencileri Cumhuriyet altını ile ödüllendirdi.

Öğrencilere ziyarete antrenörler Bahri Mumcu, Fatih Serçe, Akdeniz Ortaokulu Müdürü Uğur Türkmen, Şehit Öğretmen Hacı Ömer Serin Ortaokulu Mustafa Gülege ve öğrenci aileleri eşlik etti.