GÜNCEL
Giriş Tarihi : 30-09-2019 18:04

Haydi Erdemli’ye

Erdemli Belediyesi, Tarihin ve Kültürlerin Buluşma Noktası Erdemli ‘Haydi Erdemli’ye’ programı ile Forum Sanatçılar Meydanında, Mersinlilerle bir araya geldi.

Haydi Erdemli’ye

Erdemli Belediyesi, ‘Haydi Erdemli’ye’ programı ile Forum Sanatçılar Meydanında Mersin’li vatandaşlarla buluştu. Program kapsamında gösterilerini gerçekleştiren Türkülerin Dansı, Belediye Şehir Tiyatrosu, Türk Sanat Müziği Korosu, Çocuk Korosu toplulukları ve Erdemli’nin tarihi ve kültürel mekânlarının tanıtıldığı Gezilesi Erdemli Fotoğraf Sergisi vatandaşları kendine hayran bıraktı.

Kızkalesi Medya Günleri, Kısa Film Festivali, Ayaş Antik Tiyatro Festivali gibi projelerle Erdemli’nin tarihi ve kültürel mekânlarının tanıtımını gerçekleştiren Başkan Tollu programda yaptığı değerlendirmede ise şu ifadelere yer verdi, “İlçemiz, gerek tarihi gerek doğal gerekse kültürel güzellikleri açısından turizmin önemli noktalarından bir tanesidir. El değmemiş birçok güzelliğe sahip bölgemizin; önemli yatırım noktalarından bir tanesi olan ilçemizin tanıtımı adına birçok projeye imza atıyoruz.

Amacımız Erdemlimizi ve ilçemizle birlikte bölgemizi ulusal ve uluslararası nitelikte bir cazibe merkezi haline dönüştürmek. Bu kapsamda gerçekleştirdiğimiz projelere bir yenisini daha ekleyerek, Mersinlilere ilçemizi tanıtmak istedik. Bunu yaparken de vatandaşlarımıza oluşturduğumuz sosyal yaşam alanları sayesinde, kültür hayatımızı canlandıran kurslarımıza yer verdik. 7’den 70’e ilçemiz sakinlerine sağladığımız olanaklarla bugün burada onlarda kendilerine yer buldu ve ilçemizin tanıtımı gibi önemli bir amaç için sahne aldı. Ben tüm eğitmenlerimize, kursiyerlerimize ve bizleri yalnız bırakmayarak ziyaretimize gelen vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.