YAŞAM
Giriş Tarihi : 27-09-2019 19:03   Güncelleme : 27-09-2019 19:10

Erdemli’de 779 Hastaya Evinde Sağlık Hizmeti Veriliyor

Erdemli Devlet Hastanesi, Sağlık Bakanlığının uygulamaya koyduğu ‘’Evde Sağlık Hizmetleri Palyatif Bakım Ekibi’’ günde 50 hastaya evinde tedavi götürüyor.

Erdemli’de 779 Hastaya Evinde Sağlık Hizmeti Veriliyor

Erdemli Devlet Hastanesi ’Evde Sağlık Hizmetleri Palyatif Bakım Ekibi’ birim sorumlusu Dr. Mustafa Uçar, eskiden günlük bir araçla 8 hastaya bakarken şimdi 3 araçla Cumartesi, Pazar dahil günde 50 hastaya evde bakım hizmeti sunulduğunu söyledi.

Sağlık hizmeti alması gereken hastaların evine giderek tedavilerinde yardımcı olduklarını belirten Uçar, bunların önceden belirlenen çeşitli hastalıkları içerdiğini ve yerinde sağlık hizmeti alan kişilerden oluştuğunu belirtti.

Erdemli’de şimdilik kayıtlı 779 hastaya evinde hizmet verildiğini vurgulayan Dr. Uçar, evde sağlık hizmetlerini birimde görevli personelle birlikte mesai mefhumu gözetmeksizin özverili bir şekilde 3 ekiple birlikte yerine getirmeye çalıştıklarını kaydetti.

Evde sağlık hizmetleri ekibinin sabahın erken saatlerinden itibaren hastalara hizmet vermeye başladığını anımsatan Uçar, ‘’Başta birim sorumlusu ben olmak üzere tüm arkadaşlarımız sabah saat 07.00’de çalışmaya başlamaktayız. Günlük bakımını yapacağımız hastalara uygulanması gereken tedavi materyallerini alarak yola çıkmaktayız.  Tedavi için evine gideceğimiz hastalarımızı önce arayarak hangi saatte gelmemiz gerektiğini bildirmekteyiz. Tedavi için evine vardığımız her hasta ve hasta yakınlarından çok güzel tepkiler almaktayız. İnsanlar bizleri güler yüz ile karşılamakta. Sağlık ekibimizin güler yüz ile karşılanması onların motive olmasını sağlamakta. Evlere çıkan sağlık ekibimiz hastanın kendi yakını gibi görerek hareket etmekte. Evde sağlık hizmetlerini devreye sokarak tedaviye muhtaç insanların ayağına sağlık hizmeti götüren başta Sağlık Bakanlığına, Erdemli devlet Hastanesi Başhekimliğine ve sağlık ekiplerine teşekkür ediyorum’’ dedi.

Eşine evde sağlık hizmeti götürülen Mehmet Ali Şahin ise, ‘’Allah devletimizden razı olsun. Sağlık ekipleri evimize gelip bizim yapamayacağımız görevleri yapıyorlar. Allah devletimize zeval vermesin. Biz evde sağlık uygulamasından son derece memnunuz. Evde sağlık hizmeti ekibine çok teşekkür ediyorum’’ diye belirtti.