GÜNCEL
Giriş Tarihi : 26-09-2019 19:47

Fotoğrafçılardan Dalyan ve Kuş Cennetinde Çevre Temizliği

Mersin’li ve Erdemli'li fotoğrafçılar, dünya evine girecek genç çiftlerin mutlu anılarını fotoğraf karesi ile sabitlemek için mutlaka uğradıkları Silifke Dalyan, Göksu ve Kuş Cennetinde çevre temizliği yaptı.

Fotoğrafçılardan Dalyan ve Kuş Cennetinde Çevre Temizliği

Yaptıkları çevre temizliği ile takdir toplayan Mersin’li fotoğrafçılar, dalyanda yapılan çevre temizliği etkinliğinin Ekim ayı sonlarında yine yapacaklarını belirttiler.

Mersin Fotoğrafçılar Odası Başkanı Önder Türkmen, başta bu bölgede dış çekim yapan fotoğrafçı arkadaşlarımız ve buraya ziyarete gelen dostlarımızdan isteğimiz çevreyi kirletmemeleridir. Kullandığımız atıklarımızı araçlarımıza ya da çöp kutularına atalım. Bu ülke de bu bölgede bizim. Madem bizler bu meslekten geçim sağlıyoruz o zaman gittiğimiz her noktayı temiz tutmalıyız. Bir sonraki çevre temizliği kampanyamız Ekim ayının sonunda olacak. Tüm meslektaşlarımızı çevre temizliğine katılmaya çağırıyoruz’’ dedi.

Erdemlili fotoğrafçılar adına ise Mesut Çoban konuştu. Akdeniz’in en güzel koylarından dünya harikası dalyanın temiz tutulmasına özen gösterilmesi gerektiğine dikkat çekti. Çoban, ‘’Başta Mersinli fotoğrafçılar olmak üzere dalyana Mersin dışından dış çekim için gelenlerin de hem kendilerinin hem de birlikte geldikleri misafirlerin çevreye daha duyarlı olmaları gerekmektedir. Özellikle gün batımında Akdeniz akşamlarını hissettiren Dalyanın temiz kalması gerekiyor. Hem dalyanımız hem de diğer çekim alanlarımızı temiz tutalım’’ diye belirtti.

Erdemli Ajans olarak çevreye olan duyarlılığı kamuoyu ile paylaşmamız için fotoğraf ve video görüntüsü desteği sunan Erdemlinin genç fotoğrafçılarından Pera Fotoğrafçılığın sahibi Furkan Mavi’ye teşekkür ediyoruz.