SPOR
Giriş Tarihi : 26-09-2019 17:37

Belediye Kadın Spor Merkezine Büyük İlgi

Erdemli Belediyesi Kadın Spor Merkezinde Spor eğitmeni Ebrule Türer gözetiminde yeni sezon eğitimlerine Erdemli’li bayanlar büyük ilgi gösterdiler.

Belediye Kadın Spor Merkezine Büyük İlgi

Merkezde daha önce de kadınlara yönelik spora teşvik ve obeziteye karşı kampanya düzenlenmiş, ayrıca Kadın Danışma Merkezi psikologlarının da destek hizmeti vermesi sağlanmıştı. Spor Merkezi eğitmeni Ebrule Türer, eğitimlere katılan kadınların kapsamlı bir taramadan geçtiğini ve sağlık koşullarına uygun kilo vermelerinin sağlandığını ifade etti.

Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, ruh ve beden sağlığı konusunda sağlıklı bir toplum için ellerinden geleni yaptıklarını ve yapmaya devam edeceklerini bildirdi.

En önemli vazifelerinden birinin de, kadınları toplumun her alanında yapılan çalışmalara dahil etmek olduğunu sözlerine ekleyen Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, başlattıkları destekleyici çalışmalar ile bu hizmetleri sağladıklarını kaydetti.

Ayrıca Başkan Tollu sözlerini şu ifadelerle tamamladı, “Kadınlarımızın toplumun her alanında değer görmesi gerekmektedir. Ailenin temeli hiç şüphesiz ki çocuklarımızın yetiştiricisi, kadınlarımızdır. Onların rahat ve refah içerisinde yaşamaları için çalışmalarımız devam edecektir. Bu kapsamda oluşturduğumuz Spor Merkezimiz de yeni sezon eğitimlerine başladı. Kadınlarımıza hayırlı olmasını dilerim.” Dedi.