GÜNCEL
Giriş Tarihi : 19-09-2019 17:47

Gençler Girişimci Yetişecek

Avrupa ve Türk gençlerinin girişimci ruhlarının ön plana çıkartılması ve kendi ayakları üzerinde durabilmeleri için Erasmus+ KA202 projesi olan Biz4Fun ile gençlere girişimcilik konusunda yardımcı olduğu bildirildi.

Gençler Girişimci Yetişecek

Proje ortağı Erdemli Akdeniz Naturel Yasam Derneği Başkanı Avni Taşyürek, 5 Avrupalı ortağını iki gün Mersin’de ağırladı. Taşyürek Avrupalı konuklara sadece ev sahipliği yapmakla kalmadı aynı zamanda Mersin’in tarihi ve kültürel değerlerini de yerinde tanıtma imkanı sundu.

Projede Slovakya’dan Nitra Ziraat Fakültesi, Slovak Ticaret Ajansı, Romanya’dan CTE, Avrupa Eğitim Merkezi Birliği, Çek Cumhuriyetinden Edu Consulting, z.u, Yunanistan’dan Patras Üniversitesi ve Türkiye’den ise Erdemli Akdeniz Naturel Yaşam Derneği yer alıyor.

Gençlerin girişimcilik ruhunun ön plana çıkartılmasının amaçlandığı projenin bütçesi 253.596,00 EURO. Projede girişimcilik müfredatı,3 boyutlu sanal eğitim sistemi,  sosyal oyun ve girişimcilik el kitabı yer alıyor.

Erdemli Akdeniz Naturel Yaşam Derneği Başkanı Avni Taşyürek, Avrupalı proje ortaklarına ev sahipliği yaptıklarını ve Mersin’in tarihi ve kültürel değerlerini kapsayan geziler ve bilgiler aktardıklarını söyledi.

Proje ortakları ile Mersin’de kaldıkları iki gün içerisinde gençlerin girişimcilik hakkında bilinmesi gereken her şeyi öğrenebilmeleri için üç boyutlu bir platform oluşturulacaklarını kaydeden Taşyürek, bu platformun eğitim senaryoları ile destekleneceğini böylece gençlerin bu senaryolarla kendilerini deneme ve ufak da olsa kendilerini test etme şansı yakalamış olacaklarını vurguladı.