EĞİTİM
Giriş Tarihi : 17-09-2019 20:59

Usta Öğreticilere Oryantasyon Eğitimi

Erdemli Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünde görev alan usta öğreticilere oryantasyon eğitim verildi

Usta Öğreticilere Oryantasyon Eğitimi

Erdemli Halk Eğitimi Merkezi ve ASO Müdürü Ahmet Ateş, 2019 - 2020 Eğitim – Öğretim döneminde usta öğreticilere 30 saatlik Oryantasyon eğitimi verdiğini söyledi

Ahmet Ateş şöyle devam etti, "Bu sebeple Müdürlüğümüz bünyesinde açılacak olan kurslarda görev almak isteyen usta öğreticilerin eğitimlerini almaları için harekete geçtik. Bu yıl 90 usta öğreticimiz eğitimlerini aldılar.

Bu kurs Öğretmen ve Ücretli Usta Öğreticilerin bilgi ve becerilerini artırmak amacıyla düzenlenmiştir. Eğitim/Öğretimde Temel Kavramlar, Öğretimde Öğretmenin Rolü, Alanlar ve Öğretmenin Beden Dili, Yaygın Eğitimin İlkeleri,  Amaçları, Özellikleri ve Programları, Yetişkin ve Yetişkinin Özellikleri, Öğretim İlke ve Yöntemleri, Yetişkin Eğitiminde Uygun Program, İçerik ve Materyal Kullanımı, Yetişkin Eğitiminde Ölçme ve Değerlendirme, Millî Eğitim Bakanlığı Yaygın Eğitim Kurumları Yönetmeliği-Mevzuatı Halk Eğitimi Faaliyetlerinin Uygulamasına Dair Yönerge/e-Yaygın Uygulamaları, Usta Öğreticinin Tanımı, Görevi ve Sorumlulukları, Kurumsal İletişim, Temsil ve Protokol Kuralları ve mevzuat konularında toplam 30 saat eğitim verildi.

Kursun sonunda yapılan sınavda başarılı olan usta öğreticiler e-sertifikalarını sistemden alacaklardır.

Ayrıca MEBBİS´te yer almayan usta öğreticilere "Kurs Belgesi" düzenlenecektir. Kursu başarı ile tamamlayanlar Türkiye’deki halk eğitim merkezlerinde bu belge ile kurs açabileceklerdir. Usta öğretici oryantasyonu eğitimini almayanlara halk eğitim merkezlerinde açılacak kurslarda eğitici olarak görev verilmeyecektir" dedi.